Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Chorvátsky Grob

Dobré správy: Získali sme EU fondy na dokončenie materskej školy!Vytlačiť
 

Vážení občania,

dovoľte nám informovať Vás, že sa nám podaril ďalší veľký úspech, na stránke ministerstva pôdohospodárstva je od dnes publikovaná informácia, že naša Obec Chorvátsky Grob uspela so svojou žiadosťou o eurofondy na dostavbu materskej školy v Javorovej aleji. Link na informáciu z web stránky ministerstva: http://www.mpsr.sk/index.php?navID=1&id=12054 

EU fondy uputavka.png

Zo zdrojov operačného programu IROP získame asi 680 tisíc Eur, čo znamená, že škôlka bude dostavaná. Obecnými poslancami zrušený a doteraz neschválený úver budeme potrebovaľ len na dofinancovanie základnej školy a časti okolitého areálu. Výška úveru bude podľa očakávaní v oveľa menšej sume, ako bol v roku 2015 schválený miliónový úver. Ak poslanci opakovane neschvália úver v aktuálne potrebnej výške 500 tisíc, tak obec pôjde do nútenej správy.

Hovorí starosta: "Od začiatku som veril tomu, že naša žiadosť o EU fondy na škôlku bude úspešná a podarilo sa to. Projekt je dobrý, obe ministerstvá školstvo aj pôdohospodárstvo vedia o našej situácii a pomáhajú nám ju riešiť. Obec vďaka ich podpore dokončí stavbu škôlky a môže prijať približne 90 detí ihneď po kolaudácii. Aspoň čiastočne tým vyriešime problém s umiestnením detí do školy a škôlky, pretože v našej obci by sme pri tom obrovskom počte detí uživili až 3 plnohdonotné ZŠ a niekoľko MŠ.

Veci by išli ľahšie pri získavaní EU fondov aj z iných programov, keby moje návrhy poslanci podporili. Nateraz zamietli vybavenie zberného dvora, projekt kompostérov a cyklotrasy. Naši poslanci by sa mohli konečne začať trochu viac snažiť, pretože aj uznesenie o tom, že sa môžeme o EU fondy na dokončenie škôlky uchádzať, sa rodilo ťažko a neprešlo na prvýkrát. Škoda, že nie všetci poslanci vnímajú problémy tejto obce rovnako ako občania a ja. Odkedy starostujem, podarilo sa mi pre túto obec získať viac než 2,2 milóna Eur z externých zdrojov. Dúfam, že k tým číslam pribudnú aj ďalšie. Ďakujem za podporu a dôveru všetkým, ktorí rovnako ako ja bojujú za rozvoj tejto obce.".

Okrem našej obce získali dotácie z malokarpatského regiónu obce Budmerice, Ivánka pri Dunaji, Jabloňové a susedné Vajnory.


 
 

Oznámenie o začatí stavebného konania a nariadenie ústneho pojednávania

Zverejnené 20.1.2014


 

Verejná vyhláška

účastník konania: Choi Hyunjin
trvale bytom : Malé Vinice 31, 900 25 Chorvátsky Grob
viac...

Zverejnené 13.9.2017 -mt- Vyprší o 7 dní.


 

Oznámenie o uložení zásielky

Obecný úrad Chorvátsky Grob, Námestie Josipa Andriča 17, 900 25  Chorvátsky Grob na základe zákona č. 253/1998 Z.z. o hlásení pobytu občanov SR a registri obyvateľov Slovenskej republiky v znení zákon ...viac...

Zverejnené 28.8.2017 -mt-


 

Oznámenie o začatí stavebného konania

Stavebník: Vlastníci BaNP Brezová 15, v zast. Ing. Ľudovít Bajči – L byty
Lokalita: Brezová
Parcelné číslo: 1591/738, 1591/768
Dátum vyvesenia: 13.09.2017
Dátum zvesenia:   ...viac...

Zverejnené 13.9.2017 -mt- Vyprší o 7 dní.


 
Položky 1-4 z 846


English version
Chorvátska verzia
Úvodná stránka