Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Chorvátsky Grob

Informácia o linke 525, platný cestovný poriadok od 1.septembra 2017Vytlačiť
 

AKTUALIZOVANÉ 5.9.2017:

Bratislavská integrovaná doprava, a. s. po skúsenostiach zo včerajšieho dňa na základe otázok od cestujúcich na linke 525, doplnila informáciu na ich webstránke ohľadom cestovania na tejto linke.

Otázky cestujúcich sa týkajú najmä cestovných lístkov. Do článku je preto doplnená informácia o možnostiach cestovania a platnosti cestovných lístkov. Rovnako aj informácia, že od 01.09.2017 nedošlo k zmene tarifných podmienok ani k zmene cien cestovných lístkov, ale len k zmene dopravcu. Všetky cestovné lístky platia tak, ako doteraz.

Link tu:

https://www.idsbk.sk/oznamy/17083008180002tku0-od-1-9-2017-budu-na-linke-525-premavat-autobusy-slovak-lines/


Vážení občania,

informujeme Vás, že na základe opakovaných rokovaní starostu Chorvátskeho Grobu počas uplynulých dvoch rokov sa obci podarilo vyriešiť situáciu s autobusovou dopravou v úzkej spolupráci s BSK a BID (Bratislavskou integrovanou dopravou). Za prímestské autobusy premávajúce do obce Chorvátsky Grob bude po novom zodpovedná bratislavská župa tak, ako je to v iných obciach bratislavského samosprávneho kraja v zmysle Plánu dopravnej obslužnosti BSK, schváleného poslancami BSK dňa 12.5.2017.

Od 1.septembra 2017 bude linka 525 premávať rovnako ako doteraz. Jediná zmena nastane v tom, že ju bude prevádzkovať spoločnosť Slovak Lines a.s. a nie Dopravný podnik mesta Bratislava. Zachované zostanú všetky doterajšie zastávky ako aj grafikon linky. Naviac obyvatelia obce získajú výhodu, že štyri spoje denne (doobeda) budú premávať až na autobusovú stanicu Mlynské Nivy a tri spoje denne (poobede) v opačnom smere. Ostatné budú končiť na Zlatých pieskoch a v Chorvátskom Grobe na námestí.

Hovorí starosta obce: "Obec týmto riešením uštrí ročne asi 70 tisíc Eur, ktoré nevyhnutne potrebuje na iné aktivity, keďže väčšina poslancov doteraz neschválila úver na dokončenie školy a škôlky, čím ohrozujú chod a rozvoj obce. Výpoveď zo zmluvy, ktorú som dal Dopravnému podniku v máji 2017 tak bola logickým riešením situácie do ktorej ma poslanci dotlačiili. Môj záujem chrániť občanov je prvoradý, preto plne v súlade s volebným programom som musel v spolupráci s BID a predovšetkým BSK nájsť iné finančné riešenie autobusovej dopravy."

Tlačová správa BSK k tejto téme je tu: http://www.region-bsk.sk/clanok/bsk-chorvatsky-grob-nezostane-bez-dopravneho-spojenia-739189.aspx 

Grafikon si môžete stiahnuť z prílohy nižšie.

 

Chorvátsky Grob nezostane bez dopravného spojenia

 

Bratislavský samosprávny kraj je pripravený zabezpečiť autobusové spojenie z Chorvátskeho Grobu do Bratislavy a naspäť. Doprava by bola zabezpečená autobusmi spoločnosti Slovak Lines, a.s. v štandardnom režime v zmysle plánu dopravnej obslužnosti kraja.

 

„Je dôležité, aby sa obyvatelia Chorvátskeho Grobu v rámci verejnej osobnej dopravy v kraji dostali do práce, škôl či k lekárovi tak, ako to župa zabezpečuje vo všetkých obciach kraja. Chceme vyjsť cestujúcim a obyvateľom Bratislavského kraja v ústrety, preto rokujeme a hľadáme to najvhodnejšie riešenie,“ uviedol predseda BSK Pavol Frešo.

O návrhu riešenia prímestskej autobusovej dopravy do Chorvátskeho Grobu sa diskutovalo na viacerých rokovaniach za účasti všetkých zainteresovaných partnerov v rámci Integrovaného dopravného systému, ako je Bratislavský samosprávny kraj, Hlavné mesto SR Bratislava, Dopravný podnik, Slovak Lines, BID a starosta obce Chorvátsky Grob.

BSK, prostredníctvom Bratislavskej integrovanej dopravy, a.s. ako koordinátora Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji, ktorého súčasťou je aj dopravná obslužnosť obce Chorvátsky Grob, odporúča zavedenie prevádzky linky 525 spoločnosťou Slovak Lines, a.s. ku dňu nasledujúcemu po skončení prevádzky linky Dopravným podnikom Bratislava, a.s., tzn. od 01. septembra 2017. Toto odporúčanie BID, a.s. už komunikovala kompetentným inštitúciám – Bratislavskému samosprávnemu kraju ako objednávateľovi dopravných výkonov, teda spoločnosti Slovak Lines, a. s.

Návrh riešenia spočíva v zachovaní linky 525 s pravidelným taktovým cestovným poriadkom. V rannej špičke podľa nášho návrhu majú premávať v 20 minútovom intervale, v sedle v 60 minútovom intervale, v poobednej špičke v 30 minútovom intervale a počas voľných dní v 120 minútovom intervale. Všetky spoje budú premávať po trase Bratislava, Shopping Palace – Vajnory – Ch. Grob, Čierna Voda – Ch. Grob, námestie. Tri spoje začínajú a končia na Autobusovej stanici Mlynské nivy.

www.bratislavskykraj.sk/clanok/bsk-chorvatsky-grob-nezostane-bez-dopravneho-spojenia

 


 
 

Oznámenie o začatí stavebného konania a nariadenie ústneho pojednávania

Zverejnené 20.1.2014


 

Verejná vyhláška

účastník konania: Choi Hyunjin
trvale bytom : Malé Vinice 31, 900 25 Chorvátsky Grob
viac...

Zverejnené 13.9.2017 -mt- Vyprší o 8 dní.


 

Oznámenie o uložení zásielky

Obecný úrad Chorvátsky Grob, Námestie Josipa Andriča 17, 900 25  Chorvátsky Grob na základe zákona č. 253/1998 Z.z. o hlásení pobytu občanov SR a registri obyvateľov Slovenskej republiky v znení zákon ...viac...

Zverejnené 28.8.2017 -mt-


 

Oznámenie o začatí stavebného konania

Stavebník: Vlastníci BaNP Brezová 15, v zast. Ing. Ľudovít Bajči – L byty
Lokalita: Brezová
Parcelné číslo: 1591/738, 1591/768
Dátum vyvesenia: 13.09.2017
Dátum zvesenia:   ...viac...

Zverejnené 13.9.2017 -mt- Vyprší o 8 dní.


 
Položky 1-4 z 846


English version
Chorvátska verzia
Úvodná stránka