Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Chorvátsky Grob

Informácie o Dni otvorených dverí na stavbe školy na Čiernej VodeVytlačiť
 

Dňa 3. apríla 2017 sa o 17:00 v areáli rozostavanej školy a škôlky na Javorovej Aleji na Čiernej Vode konal Deň otvorených dverí. Túto príležitosť využilo niekoľko desiatok občanov spolu so svojimi deťmi, ktorí tak mali možnosť pozrieť si stavbu zblízka a dozvedieť sa odpovede na otázky týkajúce sa nielen výstavby ale predovšetkým technické detaily ohľadom použitých materiálov a postupov.

Deň otvorených dverí zorganizovala Obec Chorvátsky Grob v spolupráci s pánom Harmanom, bývalým zamestnancom spoločnosti Starland Holding, a.s., ktorý sa projektu školy venuje od jeho začiatku. Za obec sa zúčastnil starosta obce, stavebný dozor, za dodávateľa sa zúčastnil pán Neuschwendtner spolu so stavbyvedúcim a subdodávateľom.

Celá akcia sa viedla v pokojnej atmosfére, občas prerušenej emotívnymi prejavmi občanov ako aj poslancov Voleka a Michalkovej a pána Michalíka, ktorí sa pýtali na technické detaily stavby. Technické otázky boli prítomným občanom k ich spokojnosti zodpovedané a vysvetlené do najmenších detailov pánom Harmanom a stavbyvedúcim. Ukázalo sa, že sú pripravené všetky inžinierske siete vrátane prípojky plynu, okrem elektrickej VN prípojky, ktorú pre obec realizuje ZSE-D a ktorej realizácia prebehne v najbližších dňoch. Aktuálne prebieha kolaudačné konanie jednotlivých kostrových inžinierskych sietí, na ktoré sa napoja „školské“ areálové siete.

Čo sa samotnej budovy týka, občania si mohli prezrieť vnútornosti budovy a sami videli, že okrem vykurovacích rozvodov sú natiahnuté rozvody elektriny a  rozvody vody a kanalizácie. Vnútrajšok je pripravený na inštaláciu kúrenia, podlahových poterov ako aj sadrokartónu. Všetky moduly jedálne by mali byť dodané v priebehu budúceho týždňa. Niektoré časti ako napr. drevo na strechu sú na stavbe zložené už pre celý objekt vrátane materskej škôlky.  

Na tému neustáleho znevažovania postupu prác, kvality stavby a neustáleho spochybňovania odborných kompetencií zodpovedných ľudí na stavbe, šíreného predovšetkým na sociálnych sieťach sa občania sami presvedčili, že stavba je v poriadku a že všetko okrem financovania ide podľa plánu aj keď s miernym zdržaním. Obec získala kvalitnejšie zateplenie budovy, lepšie zloženie podlahy a namiesto vytendrovaných okien s izolačným dvojsklom boli dodané okná s trojsklom, ktoré majú lepšie parametre. Za ani jedno toto zlepšenie kvality budovy obec nezaplatí naviac ani cent, pretože vysúťažená cena v obstarávaní nemôže byť podľa zmluvy navýšená, pričom na zateplení obec ešte aj ušetrila.

Diskutovalo sa aj o kvalite projektu, kde sa počas realizácie našlo niekoľko pochybení, ktoré boli operatívne počas výstavby odstránené. Rovnaká diskusia prebehla aj o odstraňovaní technických problémov, ktoré sa počas výstavby vyskytli. Keďže ide o prebiehajúcu stavbu vzniknuté problémy sú priebežne odstraňované tak, aby nijako neutrpela kvalita celého diela. Občania tieto informácie uvítali a zhodnotili, že škola a škôlka je v takom štádiu, že si obec nemôže dovoliť ju nedokončiť. Apelovali na prítomných poslancov, aby schválením úveru a rozpočtu umožnili stavbu dokončiť. 

Na záver diskusie sa starosta spýtal odchádzajúceho poslanca Voleka, či boli dnes zodpovedané jeho technické otázky a či zahlasuje za úver. Táto otázka spôsobila veľmi emotívnu reakciu nielen poslanca Voleka, ale aj poslankyne Michalkovej, ktorí po 2 hodinách technických informácií o stavbe a jej priebehu na rozdiel od prítomných občanov skonštatovali, že na ich otázky nedostali odpovede a že hlasovanie o úvere je politická vec a hlasovať budú podľa svojho vedomia. Táto odpoveď p.Voleka a p.Michalkovej pobúrila občanov natoľko, že sa spustila veľmi emotívna diskusia, na čo starosta stretnutie už bez účasti poslancov ukončil a naďalej s občanmi diskutoval neformálne za účasti odborníkov zo stavby. 

Dokončenie stavby je závislé len a len od schválenia úveru poslancami. Obec má splnené všetky predpoklady na jeho zobratie okrem vôle poslancov za úver zahlasovať. Výborná finančná kondícia obce umožňuje úver zobrať a aj splácať a dokončiť tak výstavbu pre obec nevyhnutne potrebnej školy a škôlky.

 


Vážení občania,

v pondelok, dňa 3.apríla 2017 o 17:00 sa bude konať Deň otvorených dverí v priestoroch stavby novej základnej a materskej školy na Javorovej Aleji na Čiernej Vode.

Vítaní ste všetci, ktorí máte záujem pozrieť sa ako stavba napreduje a z čoho je vyhotovená. Zároveň budete mať možnosť prediskutovať technické otázky s odborníkmi priamo na stavbe.

Veríme, že táto forma prezentácie Vás zaujme a že sa zúčastníte v hojnom počte aj na ďalší deň, v utorok 4.apríla o 18.00, kedy budú poslanci v Dennom Centre na Čiernej Vode počas zasadnutia obecného zastupiteľstva rozhodovať o úvere a aj rozpočte a teda o tom, či školu dokončíme.

Fotografie z 31.3.2017:

V priebehu dnešného dňa by mala byť hotová a položená krytina na celej streche základnej školy. Vo vnútri sú realizované rozvody elektriny, vody a kanalizácie, rozvody vykurovania začnú realizovať od budúceho týždňa rovnako ako sádrokartóny v interiéroch.

IMG_5363.JPG
IMG_5364.JPG

IMG_5370.JPG

Foto z 26.3.2017:

fullsizeoutput_197f.jpeg

IMG_5227.JPG

 


 

Zverejnené 28.3.2017


 

Úradná tabuľa

Návrh VZN o miestnom poplatku za rozvoj

Zverejnené 4.9.2017
Aktualizované: 24.11.2017


 

Oznámenie o uložení zásielky

Zverejnené 10.1.2018 -mt-


 

Rozhodnutie

prerušenie konania o zmene stavby pred dokončením
stavebník: Národná dialničná spoločnosť, a.s. Bratislava
stavba: "Diaľnica D1 Bratislava - Trnava, križovatka Triblavina"
viac...

Zverejnené 16.1.2018 -mt- Vyprší o 13 dní.


 

Verejná obchodná súťaž

Zverejnené 29.9.2017 -mt-


 
Položky 1-4 z 908


English version
Chorvátska verzia
Úvodná stránka