Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Chorvátsky Grob

Nález Ústavného súduVytlačiť
 

Vážení občania,

tí z vás, ktorí sledujete už viac ako rok trvajúce rozpory medzi časťou poslancov a starostom, viete, že poslanci (Peter Borovský, Ján Granec, Daniela Keblešová, Martina Múčková, Dana Michálková, Ivan Volek, Vladimíra Vydrová) na podnet predsedkyne Komisie na ochranu verejného záujmu p.poslankyne Múčkovej (nominant KDH, SIEŤ, SDKÚ-DS, NOVA, SZ), schválili dňa 20.6.2017 Uznesenie č. 249/2017. 

Poslanci svojvoľne skonštatovali údajné porušenie zákona č.357/2004 o ochrane verejného záujmu pri výkone funkcií verejných funkcionárov zo strany starostu a starostovi udelili pod hrozbou exekúcie povinnosť zaplatiť pokutu vo výške 3 mesačných platov. Napriek tomu, že starosta toto nezákonné uznesenie vetoval, toto rozhodnutie zastupiteľstva bolo starostovi doručené 3.7.2017 listom od poslankyne Múčkovej.

Starosta logicky využil na svoju obranu právne kroky a voči tomuto nezákonnému rozhodnutiu sa odvolal na Ústavný súd.

Ústavný súd starostovi vyhovel a rozhodol tak, že predmetné rozhodnutie Obecného zastupiteľstva obce Chorvátsky Grob zrušil a zaviazal Obecné zastupiteľstvo obce Chorvátsky Grob uhradiť právnemu zástupcovi starostu trovy konania do 2 mesiacov od právoplatnosti rozhodnutia súdu.

Starosta Benčík: “Som rád, že mi Ústavný súd svojím rozhodnutím dal za pravdu a že zrušil toto nezákonné uznesenie. Mrzí ma, že poslanci namiesto toho, aby pomáhali riešiť problémy a rozvíjali túto obec, radšej míňajú čas a energiu na boj proti mne. Vytrvalo napriek mojim upozorneniam schvaľujú protizákonné uznesenia. Toto je celkovo už deviate, ktoré zrušil súd alebo ktoré napadol prokurátor. Je smutné, že tí, ktorí majú občanom pomáhať, vedia len jediné a to je škodiť. Niekoľkokrát som ich na ich nezákonné konanie upozornil, avšak keďže mňa a rovnako aj zákony ignorujú, som znovu nútený verejne ich vyzvať, aby sa vzdali svojho mandátu a nechali na svoje poslanecké miesta prísť iných ľudí z radov náhradníkov. To čo dnes predvádzajú vyššie menovaní poslanci je výsmech voličom a zákonom tejto krajiny. Táto obec má ešte šancu počas jedného roku, ktorý zostáva do komunálnych volieb, veľa napáchaných škôd napraviť, získať financie a veci vybaviť a tým dokázať, že pokiaľ budú poslanci konečne spolupracovať, tak to bude len na prospech občanov tejto obce.


 

Zverejnené 25.10.2017


 

Úradná tabuľa

Návrh VZN o miestnom poplatku za rozvoj

Zverejnené 4.9.2017
Aktualizované: 24.11.2017


 

Oznámenie o uložení zásielky

Zverejnené 10.1.2018 -mt-


 

Rozhodnutie

prerušenie konania o zmene stavby pred dokončením
stavebník: Národná dialničná spoločnosť, a.s. Bratislava
stavba: "Diaľnica D1 Bratislava - Trnava, križovatka Triblavina"
viac...

Zverejnené 16.1.2018 -mt- Vyprší o 13 dní.


 

Verejná obchodná súťaž

Zverejnené 29.9.2017 -mt-


 
Položky 1-4 z 908


English version
Chorvátska verzia
Úvodná stránka