Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

AKTUALIZOVANÉ: Nový most nad Blahútovým kanálom je hotovýVytlačiť
 

Aktualizované 13.8.2018:

Práce na premostení Blahútovho kanála sú už niekoľko dní dokončené a cyklotrasa je v oboch  smeroch plne funkčná a prejazdná.

Okrem cyklistov napájajúcich sa na JURAVA budú mať z nového mostu radosť korčuliari a rodičia s vozíkmi či kočíkmi. Po bokoch mosta sú namontované zábradlia kvôli bezpečnosti.

Za mostom položený asfalt je pripravený na pokračovanie vybudovania napojenia k hlavnej ceste k plánovanému ostrovčeku s priechodom pre chodcov.

 


Pre práce na premostení Blahútovho kanála je cyklotrasa od 24.4. UZATVORENÁ v smere z Jaseňovej ulice na JURAVU a opačne.

Aktualizované 24.5.2018:

Vzhľadom ku neočakávaným problémom, ktoré sa vyskytli v súvislosti s inžinierskymi sieťami budú práce na premostení Blahútovho kanála trvať dlhšie. Keďže chceme umožniť občanom prístup na cyklotrasu aj počas stavebných prác, v priebehu 23.5. sme dočasne inštalovali drevené premostenie.

Po dohode so staviteľom pripravíme stavenisko tak, aby sa dalo paralelene stavať a zároveň využívať dočasné premostenie. Situácia nás mrzí o to viac, že cyklosezóna je v plnom prúde, avšak nikto nemohol predpokladať, že pri výkopoch nájdeme neidentifikované siete.

Veríme, že dočasné riešenie bude slúžiť k spokojnosti obyvateľov rovnako ako pripravovaný nový most, ktorý ocenia nielen cyklisti s malými deťmi ale aj korčuliari, pričom sa zvýši bezpečnosť a komfort užívateľov cyklotrasy.

 


Pre práce na premostení Blahútovho kanála je cyklotrasa od 24.4. UZATVORENÁ v smere z Jaseňovej ulice na JURAVU a opačne.

 


 

Zverejnené 24.4.2018
Aktualizované: 14.8.2018


 


English version
Úvodná stránka