Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Kadiaľ budeme jazdiť na dialničnú križovatku Triblavina?Vytlačiť
 

Dňa 11.12.2018 sa na obecnom úrade uskutočnilo stretnutie so zástupcami Bratislavského samosprávneho kraja (p. Ožvaldová - podpredsedkyňa BSK a p. Halabica - riaditeľ Odboru dopravy BSK). Hlavnou témou rokovania boli možnosti a termíny pripojenia našej obce na diaľničnú križovatku Triblavina. 
 

1) I. etapa už schváleného obchvatu Grobov – od križovatky Triblavina po teplý prameň, by mala byť vybudovaná do roku 2023. Trasovanie bolo odsúhlasené už v minulosti, prípravné  práce sa už začali.

2) Zástupcovia BSK nám na rokovaní ponúkli aj ďalšiu možnosť napojenia na diaľničnú križovatku Triblavina - a to prostredníctvom predĺženia cesty Javorová alej. Toto riešenie,  by mohlo byť, podľa vyjadrenia zástupcov BSK, zrealizované dokonca už v roku 2020.

 

Nakoľko však ide o veľmi dôležité a strategické rozhodnutia s dlhodobým vplyvom na našu obec, k téme je nutné pristupovať s maximálnou odbornosťou a zodpovednosťou. Preto som poprosila predsedov odborných komisií (p. poslanca Selepa - "finančná komisia" a p.  poslanca Kaffana - "stavebná komisia"), aby túto tému prerokovali v odborných komisiách, posúdili možný vplyv a dopady oboch riešení na obec a pripravili stanoviská komisií pre rokovanie poslancov.

 

Vladimíra Vydrová
Starostka obce Chorvátsky Grob


 

Zverejnené 12.12.2018


 


English version
Úvodná stránka