Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

MŠ je skolaudovaná!Vytlačiť
 

Vážení občania,

s radosťou vám oznamujeme, že sa nám podaril ďaľší veľký úspech! Dlho očakávaná kolaudácia novej materskej školy na Javorovej aleji je realitou. Kolaudácia sa konala 8. júna 2018, po odstránení prekážok a následnom získaní súhlasných stanovísk dotknutých orgánov, nadobudlo kolaudačné rozhodnutie právoplatnosť dňa 23.7.2018. 

Hovorí starosta: "Kolaudácia materkej školy je splnenie sna mnohých rodičov a ich detí o novej škôlke na Čiernej Vode. Pre mňa osobne je kolaudácia škôlky veľkým zadosťučinením, pretože je to posledná vec, ktorú som zo svojho volebného programu nemal ešte splnenú. Teší ma to o to viac, že napriek počiatočným problémom s financovaním stavby sme stavbu MŠ úspešne zvládli. Všetci už dávno viete, že súčasní poslanci odmietli schváliť úver, bojkotovali a znevažovali stavbu, doslova hádzali nám polená pod nohy, mysliac si že nás zlomia. Spôsobili nám tým nemalé problémy a tým aj dokončenie stavby o rok neskôr, avšak tomuto nezmyselnému tlaku sme nepodľahli a o to viac nás motivoval. Podstatný je výsledok a ten je, že sme stavbu dotiahli do úspešného konca rovnako ako základnú školu pred rokom. Mám veľkú radosť, pretože na stavbu MŠ nakoniec minieme minimum vlastných financií, väčšinu sme odfinancovali z dotácií a eurofondov. Je mi ľúto len toho, že poslanci nechcú spolupracovať, mohli sme byť niekde inde. Ako sa vraví, všetko zlé je na niečo dobré, takže aspoň viete, koho v najbližších voľbách voliť nemáte. Ďakujem za podporu všetkým, ktorí mi verili, že to dokážem!"

Kapacita novej škôlky je 132 detí v šiestich triedach. Triedy sú herne a spálne zároveň, vďaka čomu má každá trieda viac ako 80m2. Každá trieda má svoje vlastné sociálne zariadenie s miniWC, umývadlami a sprchou. Otvorením škôlky bude možné vyhovieť rodičom približne 90 ďalších detí, ktoré budú môcť byť prijaté. Pôvodné dve predškolácke triedy v OC Monar fungujú aj naďalej.

V rámci preventívneho opatrenia sme na oknách na južnej strane budovy nechali nalepiť fólie, ktoré by mali znížiť teplotu v miestnostiach o približne 4 stupne celzia pričom svetelnosť tried nie je nijako ovplyvnená.

Počas leta bude dokončený areál s ihriskom a inštalované vnútroné vybavenie vrátane nábytku a učebných pomôcok, aby sa deti mohli nerušene hrať a vzdelávať. Vybavenie MŠ, časť areálu ako aj budovy samotnej je spolufinancované z eurofondov, ktoré sme vlani v novembri 2017 získali v rámci výzvy IROP. Výstavbu a informácie o nej ste mohli sledovať na tejto podstránke

Veríme, že deti a ich rodičia uvítajú nové kapacity v MŠ a že im nová škôlka skvalitní bývanie v našej obci.


 

Zverejnené 23.7.2018


 


English version
Úvodná stránka