Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

OBEC POŽIADALA O PRÍSPEVOK NA STRAVOVANIE. RODIČOM BUDÚ PLATBY VRÁTENÉVytlačiť
 

Starostka obce sa dôrazne ohradzuje voči nepodloženým obvineniam z nečinnosti úradu, ktoré sa šíria na sociálnej sieti Facebook. Všetky požadované dokumenty boli pripravené a podpísané takmer ihneď po nastúpení do úradu.

Žiadosť o poskytnutie dotácie na podporu výchovy k stravovacím návykom dieťaťa (ľudovo označované ako "príspevok na stravovanie") bola expedovaná dňa 02.01.2019 a obec obdrží príspevok na 82 detí koncom januára. Úrad si tak zodpovedne splnil všetky povinnosti a zabezpečil, aby rodičia predškolákov o príspevok na stravu dieťaťa neprišli. 

Keďže sa platby za stravu platia dopredu, rodičia uhradili stravné za mesiac január, prípadne aj február v plnej výške (1,5 Eur na dieťa a deň). Príspevok od štátu je vo výške 1,2 Eur na dieťa a deň. Zostatok, vo výške 0,30 Eur (na dieťa a deň), sa považuje za réžiu, ktorú budú rodičia uhrádzať aj naďalej. Ako nám potvrdila ekonómka školy pani Nagyová, "v ďalších mesiacoch sa platby za január a február rodičom postupne započítajú s platbami za réžiu a podľa skutočnosti dôjde k vráteniu platieb rodičom".

Starostka obce Vladimíra Vydrová týmto ešte raz žiada autorov nepravdivých informácií, aby prestali  navodzovať atmosféru nedôvery a spochybňovania: "Pracujeme na plné obrátky. Riešime akútne problémy, hasíme nedostatky, naprávame pochybenia prechádzajúceho vedenia. Obecný úrad je otvorený pre každého. Ak máte záujem o informácie, budú Vám poskytnuté. Netreba formálne žiadosti. Stačí ak napíšete na obecnú Facebook stránku Chorvátsky Grob Hlásnik, alebo pošlete mail na adresu: sekretariat@chorvatskygrob.sk, dodáva Vladimíra Vydrová, starosta obce. 

Poznámka:
1) Dopĺňame adresu Facebook stránky pre nahlasovanie podnetov a otázok od občanov:
www.facebook.com/ChorvatskyGrobHlasnik/

2) V prílohe zverejňujeme kópie dokumentov, potvrdzujúcich odoslanie žiadosti o príspevok


 

Zverejnené 16.1.2019


 


English version
Úvodná stránka