Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Príhovor starostky Vladimíry Vydrovej na prvom zasadnutí nového Obecného zastupiteľstvaVytlačiť
 

Vážené dámy, vážení páni,

Je mi cťou pozdraviť vás ako novonastupujúca starostka našej obce. Pri tejto príležitosti sa chcem poďakovať predovšetkým svojim voličom za prejavenú dôveru, ktorú chápem hlavne ako obrovský záväzok. Zároveň som si plne vedomá že táto funkcia nesie zodpovednosť a rešpekt ku všetkým obyvateľom obce, aj tým, ktorí mi nedali svoj hlas. Je to pre mňa motivácia robiť svoju prácu tak, aby som aj ich presvedčila, že nielen chcem, ale reálne budem pracovať tak, aby čo najväčší počet obyvateľov vnímal moje pôsobenie a aj mňa osobne ako starostkou všetkých obyvateľov bez rozdielu.

Chorvátsky Grob je obec s bohatou históriou, má výbornú polohu, krásnu okolitú prírodu a veľký potenciál. Ako rýchlo rozvíjajúci sa satelit veľkomesta však zápasí z mnohými problémami, ktoré jeho poloha, veľkosť a rýchlosť rozvoja prinášajú. O našej obci by sa dalo povedať veľa pekných prívlastkov a mnohé zaujímavé, ale ak si mám vybrať iba jeden, potom za najväčší potenciál považujem jej obyvateľov. S mnohými z nich som sa počas dlhého obdobia stretávala a stretávam a sú to múdri, schopní a vzdelaní ľudia, ktorí sú ochotní urobiť veľa  pre rozvoj miesta, ktoré považujú za svoj domov. Preto verím, že na všetky zmeny ktorých cieľom je posunúť obec ďalej nebudem
sama.

Nerobím si ilúzie, že to bude ľahká cesta a nasledujúce 4 roky nás čaká mnoho práce. Príčiny tohto stavu všeobecne poznáme. Prakticky každá oblasť si vyžaduje efektívne zásahy a zmeny. Základným predpokladom pre ich dosiahnutie je dobrá spolupráca starostky, poslancov a pracovníkov obecného úradu a pochopenie a trpezlivosť obyvateľov. Svoje postavenie na poste starostky chcem postaviť na
vzájomnom dialógu, tvorivej spolupráci a vzájomnej dôvere. 

Kto robí, robí aj chyby. Nie vždy sa podarí všetko čo si zaumienite. Je potrebné sa o to aspoň pokúsiť a urobiť maximum. Čaká nás veľa úloh a práce, preto nám všetkým želám silu, odvahu a odhodlanie na ceste meniť veci k lepšiemu, trpezlivosť a vytrvalosť zvládať prekážky a ťažkosti, ktoré nás na tejto ceste stretnú. Našu snahu nech pocítia tak obyvatelia, ako aj návštevníci našej obce.

Zaväzujem sa konať čestne, spravodlivo a zodpovedne voči všetkým obyvateľom našej obce, aby som sa aj po 4 rokoch mohla otvorene pozrieť do očí vás všetkých, obyvateľov, svojich susedov a priateľov.

Som presvedčená, že spoločným úsilím sa nám podarí vytvoriť z Chorvátskeho Grobu ešte lepšie miesto pre nás - jeho obyvateľov, aby sme mali dostatok dôvodov na to mať toto miesto radi a byť na neho právom hrdí.

Ďakujem
 

Vladimíra Vydrová


 

Zverejnené 12.12.2018


 


English version
Úvodná stránka