Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Rekonštrukcia cesty v Čiernej Vode od 12.mája 2018Vytlačiť
 

Aktualizované 18.5.2018

Vážení občania, úvodom vám všetkým ďakujeme za trpezlivosť a rešpektovanie dopravného značenia počas prebiehajúcej rekonštrukcie cesty v Čiernej Vode. Rovnako si ceníme vaše podnety a nápady na zmeny organizácie dopravy, striedavú premávku a pod. Nad všetkými návrhmi sme uvažovali avšak všetci viete, že cez našu obec je veľká premávka, preto museli Regionálne cesty po komunikácii s obcou a dopravným inšpektorátom zvoliť nastavenie premávky tak, aby bola plynulosť dopravy čo najväčšia a obmedzenia minimálne. Na rozdiel od cesty medzi OC Monar a Slovenským Grobom, ktorá sa rekonštruovala vlani v lete a bola kompletne uzatvorená, sa v našom prípade s ohľadom na hustotu dopravy a špecifiká obce podarilo vyrokovať aspoň jednosmernú premávku smerom do BA, ktorá zostane zachovaná počas všetkých etáp rekonštrukcie hlavnej cesty v Čiernej Vode, t.j. od Monaru po koniec obce smerom do Vajnor.

jednosmerkazvajnor.jpg

Na kontrolnom dni dňa 16.5.2018 na stavbe sme všetci prítomní s potešením skonštatovali, že práce prebiehajú rýchlejšie ako dodávateľ plánoval. Od stredy 16.5. prebieha stabilizácia podkladu a od pondelku (v závislosti od počasia) bude dodávateľ pokladať asfalt. Následne po položení asfaltu, ktorý ešte nebude finálny, sa práce presunú na pravý pruh v smere do Bratislavy a vodiči budú jazdiť po “novom” asfalte kým nebude dokončená druhá polovica cesty. Po položení asfaltu sa následne celý povrch sfinalizuje a namaľuje dopravné značenie. Premávka bude naďalej JEDNOSMERNÁ v smere do Bratislavy.

kontrolnyden1605.jpg

Ako sme informovali, ihneď po dokončení tejto etapy sa práce presunú na ďalší úsek a to ešte skôr ako začnú letné prázdniny. Druhý úsek, ktorým budú Regionálne cesty pokračovať v rekonštrukcii bude Pezinská ul. v časti od Coop Jednota po odbočenie na Javorovú alej. Aktuálne pripravujú technické riešenia a nevyhnutné opatrenia na zabezpečenie obchádzkovej trasy, detaily zverejníme akonáhle ich budeme mať. Je vysoko pravdepodobné, že obchádzka si v lokalite Na Pasienku bude vyžadovať DOČASNÉ vybudovanie nových krátkych cestných úsekov a zákaz parkovania v časti ulice paralelnej s hlavnou cestou.

Akonáhle budú k dispozícii detaily ďalších etáp a prác budete o tom informovaní.

V spolupráci s BSK, BID sme vybavili "školské" autobusy 525, ktoré špeciálne zachádzajú do Vajnor pre školákov z našej obce v poobedňajších hodinách.

525skolaci.jpg

Na záver vás vyzývame na dodržiavanie pravidiel cestnej premávky, špeciálne dopravného značenia v smere od Vajnôr, kde je značka so zákazom (jednosmerná premávka). Každý deň sme svedkami kolízií, keď niekoľko vodičov prechádza do protismeru s argumentom, že tam žiaden zákaz nebol alebo ešte argumentujú, že to nevedeli. Bohužiaľ, počas opráv vodiči budú musieť tolerovať schválené použitie dočasného dopravného značenia. Tých pár nezodpovedných vodičov nerešpektujúcich absolútne nič, ani zákazové značky, a paradoxne aj domácich! nielen tranzitujúcich, v prvých hodinách a dňoch rekonštrukcie cesty spôsobilo pár nebezpečných situácií, ktoré musela riešiť privolaná polícia. Dopravná polícia od prvého dňa vykonáva v tomto úseku pravidelné kontroly a robí si svoju prácu naozaj dôsledne, nielen v policajných ale aj civilných autách. Toto opatrenie nie je príjemné, ale vyžiadala si ho situácia a správanie niektorých vodičov. Polícia bude kontroly vykonávať naďalej.

oznam VajnorypriMlyne.jpg

Výsledok opráv však bude stáť za to, budeme mať novú hlavnú cestu a ešte aj luxusne sprejazdnenú Triblavinskú cestu ako vedľajší efekt obchádzkovej trasy. Treba to ešte chvíľu vydržať, do konca augusta bude rekonštrukcia všetkých úsekov hotová. Keď to neurobí BSK s Regionálnymi cestami teraz, tak je otázne či vôbec by sa niekedy nejaká rekonštrukcia udiala... 

 


Aktualizované 10.mája 2018:

Na TBL ceste prebiehajú intenzívne práce na odstránení problémových miest, aby bola umožnená obojsmerná plynulá premávka. Počas dnešného dňa pracovali cestári na oprave dvoch hrbolov na konci cesty pri Ivanke pri Dunaji. Viď foto nižšie. 

Vzhľadom k tomu, že autobusy Slovak Lines budú na obchádzkovej trase obchádzať BA-Vajnory, informujeme Vás o náhradnom riešení spoločnosti Slovak Lines.

Na základe pracovného stretnutia v súvislosti s riešením požiadavky OcÚ Chorvátsky Grob vo veci zabezpečenia prepravy žiakov z vyučovania z Vajnor v smere do Chorvátskeho Grobu bola dohodnutá nasledovná zmena organizácie dopravy na spojoch linky 525 Bratislava – Chorvátsky Grob s tým, že nasledovnými spojmi sa bude zabezpečovať obsluha zastávky Bratislava, Vajnory MiÚ:

Linka 525 Bratislava – Chorvátsky Grob

-Spoj č. 423 s odchodom z nácestnej zastávky Bratialava,Vajnory MiÚ o 13:04 hod. 

-Spoj č. 425 s odchodom z nácestnej zastávky Bratialava,Vajnory MiÚ o 13:34 hod. 

-Spoj č. 427 s odchodom z nácestnej zastávky Bratialava,Vajnory MiÚ o 14:01 hod. 

-Spoj č. 429 s odchodom z nácestnej zastávky Bratialava,Vajnory MiÚ o 14:33 hod. 

-Spoj č. 475 s odchodom z nácestnej zastávky Bratialava,Vajnory MiÚ o 15:08 hod. 

-Spoj č. 433 s odchodom z nácestnej zastávky Bratialava,Vajnory MiÚ o 15:33 hod. 

S tým, že autobus sa bude otáčať vo Vajnoroch na konečnej MHD a bude pokračovať po Roľníckej ulici smerom do Bratislavy, na zrkadlovej križovatke odbočí na ulicu Pri mlyne, prejde železničné priecestie a na semafore pri ovocných sadoch odbočí doľava na Starú seneckú cestu a bude pokrčovať na Čiernu Vodu, kde prvá zastávka bude Čerešňová a ďalej bude pokračovať do Chorvátskeho Grobu. Info v priloženom PDF súbore.

TBL4.jpg


Vážení občania,

oznamujeme vám, že spoločnosť Regionálne cesty Bratislava a.s. (RCBA) bude v najbližších týždňoch na cestách v katastri našej obce vykonávať opravy, ktoré budú mať zásadný vplyv na plynulosť premávky. Po ukončení týchto opráv budú cesty v našej obci oveľa kvalitnejšie a bezpečnejšie.

Keďže rekonštrukcie budú rozsiahle, bude nevyhnutné počas ich realizácie obmedziť dopravu. Ako prvý úsek sa bude rekonštruovať cesta III/1082, v Čiernej Vode v časti od križovatky ulíc Vajnorská Pezinská Triblavinská až po koniec našej obce smerom na Vajnory. Predmetom rekonštrukcie je kompletné odfrézovanie súčasných vrstiev vozovky, ich recyklácia a osadenie nových vrstiev asfaltobetónu ako aj dopravného značenia. Oprava a výsledná cesta bude vyzerať podobne ako ste to mohli vidieť na úseku cesty medzi Monarom a Slovenským Grobom vlani na jeseň.

Počas tejto rekonštrukcie bude premávka v tejto časti Čiernej Vody v polovičnom profile. To znamená, že od križovatky pri Coop Jednota po Vajnory bude premávka iba jednosmerná a cesta bude prejazdná LEN V SMERE DO BRATISLAVY. Opačný smer z Vajnor do Čiernej Vody nebude vôbec prejazdný. Obchádzka z Bratislavy v smere do Čiernej Vody bude realizovaná cez Starú seneckú cestu s odbočením na Triblavinská cestu alebo cez krruhový objazd v Bernolákove a odtiaľ cez Chorvátsky Grob na Čiernu Vodu. Dĺžka obchádzky bude 14 kilometrov. 

Ako ste si všimli najväčšie výtlky na Triblavinskej ceste sme pred asi dvoma týdňami nechali opraviť zhotoviteľom stavby dialničnej križovatky D1 Triblavina. Po dohode s našou obcou začali RCBA od štvrtka 3.mája opravovať zvyšné výtlky a upravovať a rozširovať Triblavinskú cestu tak, aby tadiaľ mohli plynulo bez obmedzenia prejsť vozidlá vrátane autobusov. Autobusy 525 a 527 budú počas opravy tiež premávať smerom z Bratislavy do Čiernej Vody cez Triblavinskú cestu.

Práce by mali začať od soboty 12.mája a mali by trvať približne do konca júna 2018. Ihneď po dokončení tohoto prvého úseku bude rekonštruovaná ďalšia časť cesty v Čiernej Vode, medzi križovatkou pri OC Monar až po súčasnú prvú etapu kruhového objazdu na Vajnorskej Pezinskej Triblavinskej oproti Coop Jednota. O detailoch tejto časti opravy budete včas informovaní, bude prebiehať počas školských letných prázdnin.

V prílohe nižšie sú mapky s obchádzkou a aktuálne fotografie z prác na rozšírení a sprejazdnení Triblavinskej cesty.

Prosíme vás o trpezlivosť, ktorou sa budeme musieť všetci v najbližších mesiacoch obrniť, odmenou nám budú kompletne zrekonštruované úseky hlavnej cesty cez celú Čiernu Vodu a oveľa lepšie prejazdná Triblavinská cesta.

TBL3.jpg

TBL2.jpg

TBL1.jpg


 

Zverejnené 4.5.2018
Aktualizované: 18.5.2018


 


English version
Chorvátska verzia
Úvodná stránka