Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Slávnostné otvorenie novej ZUŠVytlačiť
 

Dňa 12.4.2018 o 17:00 bola v Chorvátskom Grobe slávnostne otvorená Základná umelecká škola. Otvorenie sa odohralo pred budovou ZUŠ príhovormi p.prof.Lenka, p.Bučekovej a starostu Chrovátskeho Grobu. Následne umelci p.prof.Lenko (akordeón) a p.Lupták (čelo) prítomným predviedli niekoľkominútové hudobné vystúpenie ocenené potleskom. Letné počasie a občerstvenie bolo príjemným spestrením celej akcie. 

ZUS2.jpegZUS1.jpeg

Základná umelecká škola Slovenský Grob, elokované pracovisko Chorvátsky Grob bude prevádzkovať dve triedy v zrekonštruovanom “Klubovom dome” na ulici Mila Urbana 6. Vzdelávací program zahŕňa výtvarný a hudobný odbor, ktoré od 1.februára 2018, kedy ZUŠ začala svoju činnosť navštevuje asi 15 grobských detí. Vďaka spolupráci starostov Slovenského a Chorvátskeho Grobu môžu deti už aj v našej obci rozvíjať svoje umelecké nadanie v riadnej ZUŠ. Poďakovanie za to, že sa podarilo ZUŠ spustiť, patrí predovšetkým riaditeľovi p.prof.Lenkovi a p.Bučkovej, ktorí sa rozhodli za pomoci investorov ZUŠ v našej obci zriadiť, poslancom, ktorí túto činnosť odobrili a vďaka patrí p. Tomanovej z obecného úradu, za ochotu a pomoc ďaleko nad rámec bežného pracovného nasadenia. 

Nová ZUŠ v Chorvátskom Grobe je príkladom, ako sa veci dajú zrealizovať, keď je ochota a vôľa spolupracovať, a to aj s inými obcami. Želáme jej úspešné pôsobenie v našej obci a veľa spokojných žiakov!


 

Zverejnené 12.4.2018


 


English version
Úvodná stránka