Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Za člena komisie sa budete môcť prihlásiť už čoskoro.Vytlačiť
 

Na sociálnych sieťach sme zaznamenali viacero otázok k možnostiam členstva a práce občanov v komisiách pri obecnom zastupiteľstve. Opýtali sme sa preto poslancov v akom štádiu je príprava komisií a aký je očakávaný postup.
 

"Na našom prvom obecnom zastupiteľstve boli vytvorené 3 komisie, v ktorých môžu pracovať obyvatelia obce a zvolili sme aj predsedov komisií", hovorí poslanec Bungyi a pokračuje: "Konkrétne sme odhlasovali Komisiu pre financie, dotácie a sociálne veci, v ktorej je predseda poslanec Selep, Komisiu pre územné plánovanie, výstavbu, životné prostredie a bezpečnosť predseda, v ktorej bol za predsedu zvolený poslanec Kaffan a vytvorili sme aj Komisiu pre školstvo, kultúru a šport. Tam sme hlasovaním zvolili za predsedníčku poslankyňu Bálintovú." 
 

K ďalším krokom vedúcim k oživeniu komisií nám poskytol informácie poslanec Jozef Selep. "Budúci týždeň sa pred zastupiteľstvom uskutoční pracovné stretnutie poslancov, kde si spoločne doladíme v tejto veci otvorené procesné otázky - počet členov v komisiach, aké základné info uvedú kandidáti, komu a dokedy sa zašlú žiadosti, na základe akých kritérií sa uskutoční výber členov a aký bude postup, ak sa prihlási veľa záujemcov. Následne na zastupiteľstve 21.12.2018 budú tieto informácie zverejnené. Zároveň sa zverejní aj výzva k predkladaniu žiadosti o členstvo v komisii".
 

Je dobrým signálom, že obyvatelia obce majú záujem pracovať v komisiách. Problematika riadenia obce je široká a preto poslanci vítajú odborníkov z rôznych oblastí, ktorí majú záujem podieľať sa na smerovaní obce a pomáhať svojimi odbornými názormi poslancom pri ich rozhodovaní. 
 

Ako na záver dodáva poslanec Jozef Selep: "Myslím, že môžem hovoriť za viacerých poslancov, že nás váš záujem o prácu v komisiách teší".


 

Zverejnené 14.12.2018


 


English version
Úvodná stránka