Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Chorvátsky Grob

UPDATE: Zmluva na výstavbu novej školy a škôlky je podpísanáVytlačiť
 

Dňa 19. októbra bola medzi obcou Chorvátsky Grob spoločnosťou NEUschwendtner, s.r.o., slávnostne podpísaná zmluva na výstavu komplexu školy a škôlky. Spoločnosť NEUschwendtner, s.r.o., slovenský výrobca a dodávateľ kontajnerových modulov, sa stala víťazom verejného obstarávania na dodávku modulovej stavby základnej a materskej školy s jedálňou v časti Čierna Voda. 

Výstavba školy začne 24.10.2016 výrobou kontajnerov a podľa zmluvy by mala byť dokončená v apríli 2017. Výstavba školy samotnej bude stáť 2,2 mil. Eur vrátane DPH, pričom na jej financovanie budú použité vlastné prostriedky, úver z banky a získané dotácie z ministerstva vo výške 753 tisíc Eur. Ďalšie prostriedky bude musieť obec zabezpečiť aj na výstavbu areálu školy (komunikácie, parkovisko, inžinierske siete, ihriská, oplotenie a pod.), ktorý bol vytendrovaný niekoľkými separátnymi súťažami.

Obyvatelia obce sa môžu tešiť na 12 nových tried základnej školy a 6 tried materskej školy. V časti Čierna Voda dnes žije viac ako 840 školopovinných detí vo veku 6 až 15 rokov a približne 530 detí vo veku 3 až 5 rokov. V obci, ktorá je známa najroziahlejšou výstavbou rodinných domov a bytov v rámci celého Slovenska zúfalo chýbajú kapacity pre školopovinné deti. Obec sa bude ďalej uchádzať o dotácie a eurofondy na výstavbu ďalšej škôlky, rozšírenie školy o nové odborné učebne a telocvičňu ako aj o zdroje na výstavbu strednej školy. V obci žije viac než 300 detí vo veku 15-18 rokov, ktoré musia za vzdelaním každodenne dochádzať prevažne do Bratislavy.

Vďaka výnimočnej spolupráci s ministerstvom školstva obec získala trištvrte milióna Eur vo forme dotácií na výstavbu tejto strategickej stavby. Škola je ideálnym predpokladom na to, aby došlo k vzájomnému spoznávaniu sa obyvateľov obce, nielen časti Čiernej Vody, čo napomôže k skvalitneniu ich spolužitia. Je to jedinečná šanca, aby sa z časti Čierna Voda stala komunita ľudí, susedov, ktorí sa vďaka školským a mimoškolským aktivitám navzájom spoznajú. Deti získajú nových spolužiakov a priateľov, rovnako ich rodičia spoznajú nových susedov v rámci celej obce.

"Som rád, že sa nám konečne podarilo podpísať zmluvu na výstavbu školy a škôlky. Aj keď s dvojročným meškaním, spôsobeným dodržaním prísnych zákonných termínov pri verejnom obstarávaní ako aj rôznym prekážkam zo strany neprajníkov, ktoré sa nám podarilo nakoniec prelomiť... Verejné obstarávanie obec musela zopakovať až trikrát a členovia komisie ani starosta nemohli vďaka mlčanlivosti pri obstarávaní prakticky nič komunikovať, čo podporovalo rôzne dohady a vírilo emócie. Toto všetko je už minulosť, zmluva je podpísaná a púšťame sa do práce. Naši susedia, voliči a ich deti od nás očakávajú školu postaviť a skolaudovať načas a od poslancov obecného zastupiteľstva očakávajú spoluprácu, ktorá vyústi do schválenia nevyhnutného úveru na výstavbu školy a škôlky na Čiernej Vode.“ vysvetľuje starosta obce Chorvátsky Grob Radovan Benčík.


UPDATE: Slovenské médiá o tejto výnimočnej udalosti informujú na svojich portáloch a tlačovinách:

http://www.teraz.sk/regiony/chorvatsky-grob-skola-skolka/223673-clanok.html

http://www.24hod.sk/v-chorvatskom-grobe-postavia-novu-skolu-aj-skolku-cl469980.html

http://nassenec.sme.sk/c/20361980/obec-chorvatsky-grob-podpisala-zmluvu-na-vystavbu-novej-skoly-a-skolky.html

Plus jeden deň - Budú mať novú školu aj škôlku, 20.10.2016, str. 08 


 
 

Oznámenie o začatí stavebného konania a nariadenie ústneho pojednávania

Zverejnené 20.1.2014


 

Rozhodnutie Zmeny a doplnky č.1 Územného plánu regiónu - Bratislavský samosprávny kraj

Zverejnené 21.7.2017 -mt- Vyprší o 15 dní.


 

Rozhodnutie o povolení zmeny stavby pred jej dokončením

Stavebník: Ing. Alexander Alstock
Lokalita: Južná ulica
Parcela číslo: 2333/28, 2333/55
Dátum vyvesenia:  04.07.2017
Dátum zvesenia:   19.07.2017
viac...

Zverejnené 4.7.2017 -mt-


 

Oznámenie obce Chorvátsky Grob o zámere prenajať nehnuteľnosť ako prípad hodný osobitného zreteľa

1. Obec Chorvátsky Grob, sídlom Námestie Josipa Andriča 17, 900 25 Chorvátsky Grob, týmto podľa § 9a ods. 9 písm. c) zákona č. 138/1991 Zb. o majetku obcí oznamuje zámer prenajať nehnuteľnosti vo vlas ...viac...

Zverejnené 21.7.2017 -mt- Vyprší o 15 dní.


 
Položky 1-4 z 820


English version
Chorvátska verzia
Úvodná stránka