Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Chorvátsky Grob

Základná škola na Čiernej vode je skolaudovanáVytlačiť
 

Vážení občania, milí susedia,

v rámci pravidelnej aktualizácie informácií o výstavbe základnej a materskej školy s jedálňou dovoľte mi oboznámiť Vás o tom, že v piatok dňa 28.7.2017 boli skolaudované prvé dva objekty, Základná škola a jedáleň. Kolaudácia nadobudla právoplatnosť dnes, 31.7.2017.

IMG_8049.png

Gratulujem nám všetkým a ďakujem mojej rodine, rodičom budúcich školákov a škôlkarov, kolegom z úradu a menovite poslancom p. Goliašovej, p. Bilíkovi, p. Tokarčíkovi a p. Solankovi, dodávateľom, ako aj pracovníkom ministerstiev a iných úradov za ich trpezlivosť, pomoc a nekonečnú podporu, ktorú nám poskytovali.

Veľké veci sa nerodia ľahko. To nás naučila história. Bolo tomu rovnako aj v tomto prípade. To čo sa mohlo pokaziť sa aj kazilo: 

-    trikrát opakované verejné obstarávanie, ktoré nás stálo 1,5 roka času, 

-    predbežné opatrenie na súde, ktorým chceli niektorí poslanci (p. Borovský, p. Granec, p. Keblešová, p. Michalková, p. Múčková, p. Vydrová) a neprajníci (p. Michalík) školy a škôlky na Čiernej vode zabrániť v jej výstavbe, 

-    dodnes tými istými poslancami (a pridal sa k nim aj poslanec za Čiernu vodu p. Volek) neschválený úver na odfinancovanie práve skolaudovanej školy 

-    a najnovšie aktivity poslankyne Michalkovej (paradoxne tiež z Čiernej vody) voči kolaudácii samotnej. 

Toto všetko boli nástrahy, ktoré nám paradoxne položili na cestu naši „vlastní“. Ale prekonali sme ich a dôvod na radosť z úspešného projektu máme my.

Chápem horkosť prehry, s ktorou sa musia v práve teraz títo nežičlivci a hejteri na sociálnych sieťach (páni Kolčák, Pytkin Pekárek, Selep a ďalší) vyrovnať. Nie je to v ich prípade prvýkrát, čo neuspeli. Podobne, ako pred rokom s referendom, ani teraz, pri výstavbe školy na Čiernej vode nedosiahli, aby zloba a aktivity smerujúce proti záujmom obce a jej obyvateľov zvíťazili. Práve dnes je potrebné povedať, že nám ich nemusí byť ľúto. Stavbu od počiatku sabotovali, znevažovali ju, napádali všetkých, ktorí ju podporovali, manipulovali verejnou mienkou, šírili lži, ktoré často krát vymýšľali. A to iba preto, aby tým získali “fanúšikov”. Diskvalifikovali sa sami. Viac ich spomínať nebudem, je to plytvanie vašim aj mojim časom. 

Stavba školy a jedálne je za nami, škola je právoplatne skolaudovaná a je pripravená, aby privítala nových žiakov od prvého dňa nového školského roku 2017/2018, teda už o niekoľko týždňov. Grobská škola na Školskej ulici získa voľné priestory odchodom čiernovodských detí do novej školy. Vlani zrekonštruovaný Klubový dom budeme môcť “vrátiť” seniorom a Chorvatanke na ich záujmové činnosti, ktoré neoddeliteľne patria ku koloritu obce. Chorvátsky Grob začne písať novú, opäť o niečo modernejšiu, históriu. Deti spoznajú nových spolužiakov a vzniknú nové kamarátstva a priateľstvá. Rodičia spoznajú nových susedov, proste Čierna voda začne konečne fungovať ako obec. Nebude to už len anonymné sídlisko, kde sa poznajú len najbližší susedia v rámci ulice. Škola a vedľajšie ihrisko Lúčny koník sa stanú centrom komunitného života v obci a tento fakt je pre nás všetkých povzbudzujúcim.

Zariadenie novej školy bude samozrejme moderné. Už sú objednané školské lavice, stoly, stoličky, skrine a pod., rovnako tak aj gastro zariadenia do výdajne jedál. Ich inštalácia sa uskutoční v priebehu druhej polovice augusta. Podarilo sa nám na základe dobrých vzťahov získať sponzorsky niekoľko počítačov do učebne informatiky. Ak by ste mali záujem pomôcť so zariadením školy a škôlky aj vy, materiálne alebo finančne, dajte nám prosím vedieť na podatelna @ chorvatskygrob.sk. Číslo účtu špeciálne určeného na zariadenie školy na Čiernej vode je: SK14 5600 0000 0066 0126 1019.

Areál nového komplexu školy a škôlky je aktuálne v procese dokončovania jeho vnútorného priestoru. Treba zabezpečiť záhradné úpravy a skrášliť ho. Vysadiť stromy, kríky a zeleň, tak aby bol príjemným prostredím pre každého. V mesiaci august plánuje obec zorganizovať pracovnú brigádu na skrášlenie školského areálu. O presnom termíne brigády budete vopred informovaní. Verím, že sa zúčastníte v hojnom počte a spoločne sa stretneme na prospešnej akcii, ktorej výsledok bude predovšetkým pre naše deti, ale aj pre nás, tak aby sme my, obyvatelia obce, mohli byť na okolie našej školy hrdí. Na vonkajšej strane areálu sa v týchto dňoch zabezpečujú dokončovacie stavebné práce - výstavba chodníkov a príjazdovej cesty. 

Výstavba škôlky pokračuje, má síce asi dvojmesačné meškanie spôsobené nedostatočným finančným krytím zo strany obce, avšak aj túto situáciu vyriešime. Či s pomocou poslancov alebo bez nich. Oni rozhodnú na koho stranu sa postavia – či na stranu obyvateľov a ich potrieb, alebo na svoju stranu, stranu nezmyselného politikárčenia. Obec podala žiadosť o dotáciu z eurofondov na dostavanie materskej školy a verím, že naša žiadosť bude úspešná. Deti, ktoré chodili do školky v OC Monar, dočasne umiestnime do budovy novej školy, takže rodičia sa nemusia báť, že by ich deti nemali kam chodiť. Okamžite po skolaudovaní novej materskej školy na Javorovej aleji v Čiernej vode ich presunieme do nových tried v škôlke, ktorých bude celkovo šesť.

Ešte raz by som sa chcel touto cestou poďakovať všetkým, ktorí podporovali naše snaženie. Ďakujem za trpezlivosť a podporu, ktorá bola pre mňa energiou a motívom nevzdať sa, aj keď situácia občas vyzerala zúfalo. Náš strategický cieľ postaviť školu na Čiernej vode sa podarilo dosiahnuť a nová 12 triedna škola je skolaudovaná! Ďakujem Vám a gratulujem nám všetkým!

Radovan Benčík
starosta obce

 


 

Zverejnené 31.7.2017


 

Úradná tabuľa

Verejná obchodná súťaž

Zverejnené 29.9.2017 -mt-


 

Oznámenie o uložení zásielky

Zverejnené 21.11.2017 -mt-


 

Oznámenie o uložení zásielky

Zverejnené 28.11.2017 -mt- Vyprší o 2 dni.


 

Oznámenie o opakovanej dobrovoľnej dražbe

Zverejnené 28.11.2017 -mt- Vyprší o 5 dní.


 
Položky 1-4 z 891


English version
Chorvátska verzia
Úvodná stránka