Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Stanovisko obce k správe, ktorú poslala obyvateľom AVS

Dátum: 06.02.2023
Počet videní: 220
2 min. čítania
Stanovisko obce k správe, ktorú poslala obyvateľom AVS

V reakcii na správu od AVS informujeme obyvateľov, ktorí sú napojení na verejný vodovod a verejnú kanalizáciu vo vlastníctve obce (prevádzkovateľ IMAZ), aby zobrali na vedomie nasledovné informácie od vlastníka verejného vodovodu a kanalizácie, ktorým je Obec Chorvátsky Grob a postupovali podľa nich:

1. Nútená správa AVS pominula podpisom zmluvy medzi obcou a spoločnosťou IMAZ, ktorá sa po roku snaženia o prevzatie VV a VK vo vlastníctve obce od AVS, stala novým prevádzkovateľom verejného vodovodu a kanalizácie v obci Chorvátsky Grob. Toto potvrdil Okresný úrad v sídle kraja pred viac ako rokom a tiež na poslednom rokovaní dňa 2.2. 2023. Rovnaké stanovisko zaujalo aj Ministerstvo životného prostredia SR.

2. Nový prevádzkovateľ, spoločnosť IMAZ, začala vykonávať svoju funkciu od 1.4. 2022, kedy oficiálne prevzala VV a VK vo vlastníctve obce. V tomto čase vykonala aj odpočty vodomerov na jednotlivých odberných miestach.

3. Údaje z odpočtu vodomerov poslala spol. IMAZ do AVS. Znamená to, že AVS už údaje z vodomerov za obdobie, dokedy bola oprávnená účtovať, má. 

4. Z tohto dôvodu nie je potrebné nahlasovať AVS stav vodomerov, už vôbec nie stav (ako dnes píše AVS) k 31.01.2023!

5. Obec bude o ďalšom postupe v tejto veci informovať, zverejníme aj ďalšie dôležité pokyny, sledujte preto webstránku www.chorvatskygrob.sk.

K situácii budeme posielať aj mimoriadny "Hlásnik" na všetky zaregistrované e-mailové adresy obyvateľov.

"Ako som sľúbila pred niekoľkými mesiacmi, obec poskytne každému, kto prejaví záujem, aj potrebnú bezplatnú právnu pomoc či poradenstvo a bude obyvateľov zastupovať a chrániť pred neoprávnenými nárokmi AVS. Nikoho nenecháme v štichu," vyhlásila starostka Vladimíra Vydrová.

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.