Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Ministerstvo životného prostredia dnes opravilo svoju chybu. Potvrdilo, že Agilita už nie je núteným správcom

Dátum: 27.05.2022
Počet videní: 236
3 min. čítania
Ministerstvo životného prostredia dnes opravilo svoju chybu. Potvrdilo, že Agilita už nie je núteným správcom

Dnes (27.5.) Agilita Vodárenská spoločnosť zasielala hromadne obyvateľom obce klamlivé vyjadrenie Ministerstva životného prostredia SR (MŽP), ktoré nesprávne tvrdilo, že AVS je aj naďalej núteným správcom a vodné a stočné treba naďalej platiť Agilite. V tejto chvíli je ale všetko inak, ministerstvo dnes svoje vyjadrenie zmenilo a priznalo, že nútená správa AVS skončila 12.4. 2021!

Znenie listu, ktorý bol starostke obce doručený dnes neskoro popoludní potvrdzuje všetky doterajšie tvrdenia obce k uvedenej problematike a jednoznačne dokazuje, že spoločnosť AVS neustále zneisťovala obyvateľov klamstvami a písomnosťami obsahujúcimi nepravdivé informácie.

Na tieto nepravdivé informácie MŽP upozornila aj spoločnosť IMAZ, dokonca potvrdila, že bude od rezortu životného prostredia za zverejnený list žiadať náhradu škody.

i_6726803

Od 12.04.2021 spoločnosť Agilita Vodárenská spoločnosť NIE JE núteným správcom verejného vododvodu a kanalizácie vo vlastníctve obce Chorvátsky Grob, nakoľko tak rozhodol Okresný úrad Bratislava. 

1) Rozhodnutím Okresného úradu Bratislava zo dňa 12.04.2021 bola zrušená nútená správa verejných vodovodov a verejných kanalizácií vo vlastníctve obce Chorvátsky Grob.
2) Okresný úrad Bratislava zároveň vylúčil odkladný účinok odvolania a z toho dôvodu sa  uvedené rozhodnutie stalo vykonateľným.

3) Vzájomné vzťahy medzi vlastníkom verejného vodovodu a verejnej kanalizácie (obcou Chorvátsky Grob), a ich prevádzkovateľom (IMAZom) sa ďalej z dôvodu zabezpečenia ochrany zdravia ľudí a za účelom zabezpečenia kontinuálnej prevádzky verejného vodovodu a verejnej kanalizácie riadia:
A) zmluvou medzi ich vlastníkom (obec) a prevádzkovateľom (IMAZ),
B) právoplatným cenovým rozhodnutím Úradu pre reguláciu sieťových odvetví o schválení ceny za dodávku pitnej vody a odvádzanie, prípadne zneškodňovanie odpadových vôd a zákonom č. 442/2002 Z. z. o verejných vodovodoch a verejných kanalizáciách a o zmene a doplnení zákona č. 276/2001 Z. z. o regulácii v sieťových odvetviach v znení neskorších predpisov.

Mrzí nás, že sa Agilita Vodárenská spoločnosť nevie zmieriť s tým, že už nebude spravovať obecnú vodovodnú a kanalizačnú infraštruktúru a príde o príjmy v podobe vodného a stočného a vnáša do celého procesu chaos a právnu neistotu.

Mrzí nás tiež, že niektorí jednotlivci s AVS spolupracujú a nestoja na strane obce, neobhajujú jej záujmy, naopak, podkopávajú verejný záujem.

Za celú situáciu sa obyvateľom, ktorí sa stali rukojemníkmi v celom probléme práve z dôvodu arogantného postupu AVS, ospravedlňujeme.
 

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.