Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Starostka: Rozhodnutie obce ohľadom zmeny prevádzkovateľa vodovodu a kanalizácie ostáva nemenné

SÚBOR
Dátum: 29.03.2022
Autor: EWORKS.sk
Počet videní: 133
3 min. čítania
Starostka: Rozhodnutie obce ohľadom zmeny prevádzkovateľa vodovodu a kanalizácie ostáva nemenné

Obec Chorvátsky Grob trvá na svojom vyjadrení o prevzatí svojej infraštruktúry. S týmto súvisí aj zmena prevádzkovateľa verejného vodovodu a kanalizácie, ktorým sa stala spoločnosť IMAZ. Taká je reakcia miestnej samosprávy na dnešný list, ktorý e-mailom zaslala Agilita vodárenská spoločnosť (AVS) obyvateľom.

Naše stanovisko o zmene prevádzkovateľa vodárenskej a kanalizačnej infraštruktúry vo vlastníctve obce platí a nemienime na ňom nič meniť. Všetky informácie, ktoré obec v tejto veci zverejnila a ktoré distribuuje aj do poštových schránok dotknutých domácností sú platné. Protiakciu AVS sme očakávali a v liste sme na ňu aj upozorňovali, reaguje starostka Vladimíra Vydrová

Obci dnes navyše bolo doručené rozhodnutie Krajského súdu v Bratislave, ktorý potvrdil kroky našej samosprávy v tejto veci.

„Považujem za nehorázne, že si Agilita vodárenská spoločnosť nárokuje aj naďalej nakladať s majetkom, ktorý patrí obci. Ako štatutár obce som povinná starať sa o obecný majetok. Preto sme vodárenskú a kanalizačnú infraštruktúru zverili do rúk riadnemu prevádzkovateľovi, ktorý dostal túto obecnú infraštruktúru do nájmu. A týmto novým prevádzkovateľom je spoločnosť IMAZ,“ vysvetľuje starostka.

Nútená správa nad vodárenskou a kanalizačnou infraštruktúrou obce skončila zo zákona zverejnením zmluvy so spoločnosťou IMAZ, dňa 1.4. 2021. Tento záver potvrdilo aj Ministerstvo životného prostredia SR z 31.12. 2021. Odvtedy sa obec snažila o prevzatie vlastného majetku, ktorý jej do dnešného dňa odmieta AVS vydať.

„Spoločnosť IMAZ, ako nový prevádzkovateľ, bude v nasledujúcich dňoch, tak ako sme avizovali, realizovať odpočty vodomerov a následne uzatvárať zmluvy o dodávke vody a odvádzaní splaškových vôd. Platby za vodné a stočné už teda budú smerovať tejto spoločnosti. Chcem všetkých ubezpečiť, že zásobovanie pitnou vodou a odvádzanie splaškovej vody nebudú nijako ohrozené,“ uzatvára starostka V. Vydrová.

V prílohe nájdete aj rozhodnutie Krajského súdu v Bratislave zo dňa 24.2 2022, ktoré bolo dnes doručené obci Chorvátsky Grob.

V prílohe dočasne pripájame aj "nevydarené" kópie zmluvy medzi obcou a BVS o dodávke vody. Zmluvy boli podpísané 29.03.2022 a v ten istý deň aj zverejnené na digimeste. Systému však trvá pár hodín, kým zmluvy načíta z obecného IS na web, preto do toho času zverejňujeme znenie zmluvy zo skenera.

Zmluvy boli v noci z 29.03.2022 na 30.03.2022 zverejnené: 
https://chorvatskygrob.digitalnemesto.sk/zverejnovanie/#chorvatskygrob/organizacia/chorvatskygrob/2022/ZML

Súbory na stiahnutie

Názov Veľkosť Formát Dátum Zoradiť podľa:
AVS kontra IMAZ_Uznesenie KS Veľkosť: 348.8 kB Formát: pdf Dátum: 25.8.2023
BVS_IMAZ_OBEC_ZMLUVA_VV_web Veľkosť: 238.5 kB Formát: pdf Dátum: 25.8.2023
BVS_IMAZ_OBEC_ZMLUVA_VK_web Veľkosť: 312 kB Formát: pdf Dátum: 25.8.2023

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.