Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zelené parkovanie pri obecnom úrade

Počet videní: 251
2 min. čítania
Zelené parkovanie pri obecnom úrade

Obec zareagovala na výzvu v rámci Bratislavskej regionálnej dotačnej schémy – výzva na podporu životného prostredia a rozvoja vidieka, oblasť podpory: Verejná infraštruktúra a životné prostredie, a v apríli 2023 podala žiadosť o dotáciu na projekt s názvom „Zelené parkovanie“ pri obecnom úrade.

Cieľom projektu je znížiť negatívne dôsledky zmeny klímy prostredníctvom budovania prvkov zelenej infraštruktúry a realizácie vodozádržných opatrení, ochrana a zlepšenie kvality životného prostredia v kraji.

Hlavným cieľom rozvoja obce je integrácia cyklotrás, revitalizácia zastávok verejnej dopravy a integrácia vodozádržných opatrení v urbanistických štruktúrach. Navrhovaná parkovacia plocha sa nachádza v centre Obce Chorvátsky Grob, cez ktoré prechádza komunikácia - Chorvátska ulica. Ide o spojnicu hlavného dopravného ťahu s tromi vedľajšími – Chorvátska ulica, Ul. Mila Urbana, Hoštáky a Hlboká cesta, v ktorom sa prelína osobná, autobusová a cyklistická doprava. Cieľom navrhovanej parkovacej plochy je odľahčiť automobilovú dopravu z hľadiska perspektívnosti využívania parkovania ako dočasné stojisko s následným využitím autobusovej dopravy alebo cyklotrás. Parkovanie bude prístupné z miestnej komunikácie - Chorvátskej ulice. Na mieste s trávnatým porastom vznikne parkovacia plocha zachovávajúca pôvodný charakter trávnatej plochy, umožňujúca parkovanie 6 motorovým vozidlám. Základná koncepcia zeleného parkovania je vytvorenie priepustnej plochy so zachovaním pôvodnej vegetácie, a tým umožniť dažďovým zrážkam vsakovanie do pôdy.

Aktuálny stav plochy určenej na revitalizáciu - Námestie Josipa Andriča 17, 900 25 Chorvátsky Grob

  • vytvorenie vodozádržného parkovania
  • výsadba vegetácie podporujúca zachytávanie zrážok do pôdy – menšie vysychanie
  • informačná tabuľa poskytujúca prehľadné informácie s možnosťami cykloturistiky
  • odstavné stojisko pre bicykle

Aktuálny stav: 

i_7212938

Navrhovaný stav:

i_7212934

 

i_7212936

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.