Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Havarijný stav kanalizácie ZŠ s MŠ Školská

Počet videní: 139
2 min. čítania

Obec začiatkom Apríla 2022 podala žiadosť na Regionálny úrad školskej správy (RÚŠS) na vyriešenie havarijného stavu areálovej splaškovej kanalizácie a odpadového potrubia pre ZŠ s MŠ školská.

Na príprave podkladov pre podanie žiadosti sa podieľal Ing. Jozef Selep, PhD. a to spracovaním materiálu „Monitorovacia správa havarijného stavu areálovej splaškovej kanalizácie a odpadového potrubia pre ZŠ s MŠ školská“, ktorý popisuje podrobnosti usporiadania vetiev areálovej splaškovej kanalizácie s popisom poškodenia, fotodokumentáciou, kalkuláciou nákladov, výkresovej časti a ktorý je zároveň súčasťou žiadosti Obce o pridelenie finančných prostriedkov na vyriešenie havarijnej situácie.

Dokumentácia bola zo strany spracovateľa bezodplatne darovaná Obci.
Na základe uvedených podkladov bude v prípade schválenia finančných prostriedkov vypracovaná projektová dokumentácia (sanačný projekt), ktorý bude podkladom pre stavebný úrad pre ďalšie konanie.

Výška predpokladaných nákladov na odstránenie havarijného stavu v rátane rekultivácie detského ihriska pod ktorým vedie poškodená kanalizácia je vo výške 144.684 eur. 

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.