Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Sanácia budovy Obecného úradu (BSK 2021)

GALÉRIA
Počet videní: 171
2 min. čítania

Sanácia budovy Obecného úradu

Obec v mesiaci Október 2021 podala žiadosť o poskytnutie dotácie v rámci Individuálnej výzvy BSK pre rok 2021. Uchádzame sa o finančné prostriedky na sanáciu budovy Obecného úradu. Nakoľko objekt Obecného úradu pochádza zo šesťdesiatych rokov dvadsiateho storočia, postupom času došlo pravdepodobne k poškodeniu pôvodných hydroizolačných vrstiev z pravdepodobne asfaltovej lepenky. Toto poškodenie sa prejavuje vzlínaním vlhkosti spod objektu cez nosné murivá. Zavĺhaním stien dochádza k znehodnocovaniu omietok a povrchových úprav na týchto stenách.

Finančnými prostriedkami z dotácie chceme pristúpiť ku komplexnej sanácii s navrhnutím technického riešenia sanácie muriva tak, aby bola vytvorená bariéra – izolačná vrstva zamedzujúca vzlínaniu podzemných vôc do zvislých konštrukcií budovy. Zároveň je nevyhnutné po vyriešení sanácie muriva pristúpiť k obnoveniu náteru v miestach poškodenia budovy obce.


Dňa 13.10.2021 bola Obec informovaná, že naša žiadosť o dotáciu v rámci dotačnej schémy Bratislavského samosprávneho kraja „Individuálna dotácia z BSK 2021“ nebola podporená.

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.