Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zakúpenie nádob na kuchynský odpad (EF)

Počet videní: 113
2 min. čítania

Obec v Decembri 2020 reagovala na výzvu Environmentálneho fondu, ktorý vyhlásil výzvu v rámci Špecifikácie činností podpory na rok 2021 podľa § 4 ods. 1 písm. a) až c) zákona č. 587/2004 Z. z. o Environmentálnom fonde a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov (ďalej len „zákon o Environmentálnom fonde“).

V rámci uvedenej výzvy Obec reaguje a v mesiaci December 2020 žiada o finančné prostriedky z oblasti: C. Rozvoj odpadového hospodárstva a obehového hospodárstva z pohľadu odpadov, konkrétne v činnosti C2 - Predchádzanie vzniku biologicky rozložiteľných komunálnych odpadov a zhodnocovanie biologicky rozložiteľných komunálnych odpadov s názvom projektu: Zakúpenie nádob na kuchynský odpad.

V rámci činnosti C2 je možné realizovať nasledovné aktivity:

1. Výstavba malej kompostárne.
2. Zakúpenie kompostérov, mulčovačov, drviča drevnej hmoty, rotačných triedičov, zberných nádob na kuchynský odpad. Tiež fermentorov a drvičov pre spracovanie kuchynského odpadu na kompostárni zriadenou obcou, ktorá nie je malou kompostárňou.
3. Osveta vo forme letákov v kombinácii s aktivitou 1., alebo 2.
4. Kombinácia vyššie uvedených aktivít.
-----------------------------------------------------

Dňa 26.07.2021 bolo Obci oznámené, že naša žiadosť nebola zaradená do zoznamu žiadostí o podporu formou dotácie na rok 2021 na činnosť C2.

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.