Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Sociálne služby COVID-19

Počet videní: 210
2 min. čítania

Získaná dotácia: 5 404 €

Obec sa v mesiaci Október 2020 zapojila na základe usmernenia na získanie dotácie na "mimoriadne odmeny" pre zamestnancov v prvej línii boja proti Covid-19.

V čase pandémie v súvislosti s ochorením COVID-19 zamestnanci v sociálnych službách a sociálnoprávnej ochrane detí a sociálnej kuratele, tak ako iné profesie v prvej línii, mimoriadnym pracovným nasadením v každodennom kontakte zabezpečujú potreby najzraniteľnejších skupín obyvateľstva (seniori, ľudia s ťažkým zdravotným postihnutím, ľudia bez domova, deti a rodiny v krízovej sociálnej situácií) bez ohľadu na okolnosti, vrátane bezprostredného ohrozenia ochorením COVID–19. Preto vláda SR schválila nariadenie č. 271/2020 Z. z., ktorým sa rieši ocenenie týchto zamestnancov prostredníctvom jednorazovej dotácie na tzv. „mimoriadne odmeny“.

Obec dňa 11.11.2020 obdržala finančné prostriedky vo výške 5.404,00 eur.

Podrobný zoznam schválených žiadostí o poskytnutie dotácie v oblasti sociálnych služieb je možné pozrieť na https://www.employment.gov.sk/sk/koronavirus-pracovna-socialna-oblast/socialne-sluzby/odmeny-zamestnancov-prvej-linii-pocas-prvej-vlny-pandemie.html

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.