Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zabezpečenie materiálno-technického vybavenia školskej kuchyne v ZŠ s MŠ Školská z MF SR

Počet videní: 128
2 min. čítania

Obec sa v mesiaci Marec 2020 zapojila do výzvy na predkladanie žiadostí o dotácie podľa §1 a §2 Výnosu Ministerstva financií SR č. 26825/2005-441 z 9.decembra 2005 o poskytovaní dotácií v pôsobnosti Ministerstva financií Slovenskej republiky na rok 2020.

V rámci uvedenej výzvy Obec žiada o zabezpečenie materiálno-technického vybavenia školskej kuchyne v ZŠ s MŠ Školská (nákup veľkokapacitnej panvice na prípravu jedál; kuter; mixér/strúhač; doplnenie vybavenia ako: naberačky, taniere, poháre).

Poskytnutie dotácií v roku 2020 – oznámenie
Ministerstvo financií Slovenskej republiky (ďalej len „ministerstvo financií“) oznamuje, že v roku 2020 nebude poskytovať dotácie na individuálne potreby obcí a na všeobecne prospešné služby podľa Výnosu Ministerstva financií SR z 9. decembra 2005 č. 26825/2005-441 o poskytovaní dotácií v pôsobnosti MF SR (ďalej len „výnos“). V roku 2020 Slovenskú republiku zasiahla pandémia ochorenia COVID-19, ktorá zásadným spôsobom negatívne ovplyvnila plnenie príjmov a čerpanie výdavkov rozpočtu verejnej správy.

Ministerstvo financií v priebehu roka realokuje všetky dostupné rozpočtové zdroje na výdavky nevyhnutné na finančné zabezpečenie opatrení prijímaných vládou Slovenskej republiky, Ústredným krízovým štábom Slovenskej republiky, ako aj ostatnými relevantnými organizáciami s cieľom zamedzenia šírenia pandémie a kompenzácie jej negatívnych vplyvov.

Vzhľadom na uvedené skutočnosti ministerstvo financií rozhodlo, že v roku 2020 neposkytne dotácie podľa § 1 a § 2 výnosu.

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.