Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Rozšírenie fondu regionálnych folklórnych krojov

Počet videní: 160
1 min. čítania

Obec v Januári 2020 reagovala na výzvu Bratislavskej regionálnej dotačnej schémy na podporu KULTÚRY 2020 a podala žiadosť na poskytnutie dotácie v rámci tejto výzvy. Cieľom projektu je obnovenie a podpora záujmu o tradičnú kultúru a folklorizmus v obci Chorvátsky Grob a zvýšenie počtu folklórnych regionálnych krojov folklórneho súboru Chorvatanka o dámske a pánske kroje, ako aj kroje pre deti a mládež, ich vedeniu k tradíciám ľudovej kultúry typickú pre región Chorvátskeho Grobu a Chorvátskeho spolku.

V rámci projektu máme záujem o zakúpenie šijacích strojov, vyšívajúcich strojov, krajčírskeho materiálu a pomôcok, zakúpenie detských krojov (dievčenské, chlapčenské) ako aj financovanie verejných vystúpení.

Dňa 09.06.2020 bol Obci doručený email z BSK týkajúci sa úsporných opatrení, ktoré sa dotkli aj  Bratislavskej regionálnej dotačnej schémy (BRDS) v súvislosti so situáciou spôsobenej novým koronavírusom.

Žiaľ, aj napriek tomu, že ide o populárny projekt, na základe Uznesenia zo Zastupiteľstva Bratislavského samosprávneho kraja č zo dňa 29. mája boli výzvy na kultúru, turizmus, mládež, šport a rozvoj vidieka pre rok 2020 zrušené.

STAV: ZRUŠENÉ - COVID19

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.