Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Vytvorenie lesoparku

Počet videní: 94
2 min. čítania

Obec v Januári 2020 reagovala na výzvu Bratislavskej regionálnej dotačnej schémy na podporu TURIZMU 2020 a podala žiadosť na poskytnutie dotácie v rámci tejto výzvy.

Hlavnou myšlienkou projektu je zachovanie a obnovenie vysokej zelene v intraviláne obce formou lesoparku a jej sprístupnenie žiakom blízkej školy, širokej verejnosti vo forme náučného chodníka, domčekov – vyhliadok na strome, voľnočasových aktivít a športového vyžitia. Lesopark plánujeme vytvoriť v blízkosti ZŠ Javorová alej a MŠ Javorová alej, ako aj ihriska Lúčny koník. Využiť ho budú môcť aj dôchodcovia z blízkeho domova dôchodcov, cyklisti, napojením na blízku cyklotrasu, aj široká verejnosť v rámci turistiky.

Pri tomto projekte je dôležité informovať, že s prvotnou iniciatívou prišlo OZ Javoráčik a požiadalo pri tomto projekte o pomoc Obec, s čím Obec súhlasila. V rámci tohto spoločného projektu pôjde o spoluúčasť obce, ale aj samotného OZ.

Dňa 09.06.2020 bol Obci doručený email z BSK týkajúci sa úsporných opatrení, ktoré sa dotkli aj  Bratislavskej regionálnej dotačnej schémy (BRDS) v súvislosti so situáciou spôsobenej novým koronavírusom.

Žiaľ, aj napriek tomu, že ide o populárny projekt, na základe Uznesenia zo Zastupiteľstva Bratislavského samosprávneho kraja č zo dňa 29. mája boli výzvy na kultúru, turizmus, mládež, šport a rozvoj vidieka pre rok 2020 zrušené.

STAV: ZRUŠENÉ - COVID19

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.