Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Oprava WC ZŠ Školská

GALÉRIA
Počet videní: 112
3 min. čítania
Oprava WC ZŠ Školská

Získaná dotácia: 15 000 €

Obec v marci 2019 reagovala na výzvu Ministerstva financií SR na predkladanie žiadostí o dotácie podľa § 1 a § 2 Výnosu Ministerstva financií SR číslo 26825/2005-441 z 9.decembra 2005 o poskytovaní dotácií v pôsobnosti Ministerstva financií Slovenskej republiky na rok 2019.

V rámci uvedenej výzvy nám bola schválená dotácia v sume 15.000 eur na opravu sociálnych zariadení v ZŠ Školská na 1.poschodí.

Dlhodobo zlý stav WC v škole na Školskej ulici sa konečne podarilo vyriešiť. Úspešne sme dokončili veľkú opravu toaliet určených pre chlapcov aj pre dievčatá. 

Práce sa z adminitratívnych dôvodov začali až posledný augustový týždeň (termín pridelenia dotácie a následný výber dodávateľa bohužiaľ neumožnili skoršie začatie). Rozsah prác bol skutočne široký - v priestoroch toaliet bolo potrebné opraviť podlahy a steny, boli vymenené nielen kachličky a dlažba, ale dodávali sa aj úplne nové WC misy, pisoáre a umývadlá. Nainštalovalo sa nové LED osvetlenie, ktoré ušetrí elektrickú energiu a poskytne oveľa príjemnejšie svetlo, ako to pôvodné. Bol vymenený radiátor a boli dodané aj nové a spoľahlivé bojlery, vďaka ktorým už deti budú mať stabilne teplú vodu. Kachličky s mramorovým vzorom presvetlili miestnosti a WC teraz posobia čisto a príjemne. K zútulneniu priestorov prispelo aj zníženie stropu.

Cenu sa počas opravy podarilo znížiť z pôvodných 31 949,84 Eur na 27.775,68 Eur. Úsporu sme dosiahli vďaka aktívnej spolupráci s dodávateľom - podarilo sa zabezpečiť iné modely sanity WC, lacnejšie umývadlá, batérie a kachličky.

Ďakujeme deťom za trpezlivosť počas rekonštrukcie a želáme im nerušené štúdium a dobré známky.

Uvedený projekt bol zrealizovaný s podporou Ministerstva financií v roku 2019.

i_5851180

 

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.