Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Rekonštrukcia/dostavba Prepojenia objektu ZŠ s MŠ Školská (tzv.krčok)

Počet videní: 133
2 min. čítania

Získaná dotácia: 180 228 €

Obec sa v júli 2019 zapojila do výzvy, ktorú vyhlásilo Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky (ďalej len „ministerstvo“), že z rozpočtu kapitoly na rok 2019 vyčlenilo kapitálové finančné prostriedky na zlepšenie a revitalizáciu materiálno-technického zabezpečenia základných škôl v súvislosti s kapacitnými obmedzeniami, prevenciou a odstránením dvojzmennej prevádzky v základných školách na rok 2019.

V rámci tejto výzvy obec požiadala o finančné prostriedky na projekt – Rekonštrukcia/dostavba tzv. krčku ZŠ s MŠ Školská.

Dňa 08.11.2019 bolo našej Obci z MŠVVaŠ SR oznámené,  že ministerka školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky, JUDr. Mgr. Martina Lubyová, PhD., rozhodla, aby nám bola poskytnutá dotácia Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky (ďalej len „MŠVVaŠ SR“) v zmysle Výzvy na predloženie žiadostí o poskytnutie dotácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky na zlepšenie a revitalizáciu materiálno-technického zabezpečenia základných škôl v súvislosti s kapacitnými obmedzeniami, prevenciou a odstránením dvojzmennej prevádzky v základných školách na rok 2019.

Z rozhodnutia vyplýva potreba uzatvoriť zmluvu o poskytnutí dotácie MŠVVaŠ SR s vybraným zriaďovateľom základnej školy. Obec týmto rozhodnutím získala dotáciu vo výške 180.228,00 eur.

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.