Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Športová hala, Školská ulica

Počet videní: 137
2 min. čítania

V súlade s uznesením vlády Slovenskej republiky č. 285 z 12. júna 2019 k Výstavbe, modernizácii a rekonštrukcii športovej infraštruktúry národného významu v rokoch 2019 - 2021 budú v rozpočte kapitoly Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky vyčlenené finančné prostriedky v objeme 3 mil. eur, ktoré budú poskytnuté Slovenskému olympijskému a športovému výboru na modernizáciu, rekonštrukciu a budovanie športovej infraštruktúry. 

Za týmto účelom Slovenský olympijský a športový výbor ako strešná organizácia slovenského športové hnutia vyhlásilo výzvu na predkladanie žiadostí o poskytnutie príspevku na modernizáciu, rekonštrukciu a budovanie športovej infraštruktúry.

Obec Chorvátsky Grob sa v rámci tejto výzvy zapojilo a podalo žiadosť o poskytnutie príspevku na výstavbu športovej haly na Školskej (areál ZŠ).

Komisia Slovenského olympijského a športového výboru (SOŠV) na vyhodnocovanie žiadostí, vedená novým viceprezidentom SOŠV pre infraštruktúru a investície Martinom Kohútom, schválila na svojom zasadnutí zoznam projektov, ktoré odporúča podporiť. Tento návrh schválil výkonný výbor Slovenského olympijského a športového výboru. 
Na základe výzvy na predkladanie žiadostí o poskytnutie príspevku na modernizáciu, rekonštrukciu a budovanie športovej infraštruktúry zo dňa 17. júla 2019 na SOŠV prišlo takmer štyristo žiadostí s celkovou žiadanou sumou okolo 45 miliónov €. To svedčí o skutočne zanedbanom stave slovenskej športovej infraštruktúry. Z tohto dôvodu na tento stav SOŠV upozorní aj príslušné organizácie a bude sa touto problematikou ďalej zaoberať.

Komisia, ktorá zasadala dňa 03.10.2019 nepodporila našu žiadosť na výstavbu športovej haly na Školskej.

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.