Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Obyvateľ Ján Dekánek získal cenu Vladimíra Lista

Dátum: 18.10.2023
Autor: Chorvátsky Grob
Počet videní: 285
2 min. čítania
Obyvateľ Ján Dekánek získal cenu Vladimíra Lista

Cena sa udeľuje za významný prínos v odvetví.

Obyvateľ našej obce Ján Dekánek obdržal cenu Vladimíra Lista za významný prínos v oblasti technickej normalizácie, ktorú udeľuje Úrad pre normalizáciu, metrológiu a skúšobníctvo SR. Starostka Vladimíra Vydrová nositeľovi ceny zablahoželala k oceneniu a poďakovala mu za jeho inovatívny prínos v tomto odvetví.

Ocenenie bolo udelené za dlhodobú sústavnú aktivitu pri tvorbe pôvodných slovenských technických noriem (STN) z oblasti protipožiarnej bezpečnosti stavieb (PBS). Oblasť tvorby STN má v gescii ÚNMS (Úrad pre normalizáciu, metrológiu a skúšobníctvo SR).

"Normalizácii som sa v oblasti PBS začal venovať začiatkom 90-tych rokov 20. storočia a v tomto prostredí pôsobím neustále, až doposiaľ. Som autorom viac ako 10 pôvodných STN z oblasti PBS," hovorí o sebe Ján Dekánek.

Význam ocenenia spočíva aj v tom, že normy sa tvoria v mimopracovnom čase, buď zdarma alebo za symbolickú odmenu. Podľa J. Dekánka ide teda viac-menej o dobrovoľné aktivity na úkor voľného času.

Ing. Ján Dekánek je profesiou projektantom – špecialistom požiarnej ochrany, ktorú vykonáva nepretržite od r. 1979.

 

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.