Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Možno ste nevedeli, že... aj kamenivo a výkopová zemina sú odpad

Dátum: 24.10.2023
Autor: Chorvátsky Grob
Počet videní: 608
2 min. čítania
Možno ste nevedeli, že... aj kamenivo a výkopová zemina sú odpad

Na nakladanie s odpadom sa vzťahujú zákonné podmienky.

Odpady, odpady, ach, tie odpady. Stretávame sa s nimi každý deň. A často si myslíme, že o nich vieme všetko. Nie je to tak. Dovoľujeme si upozorniť obyvateľov, že ani kamenivo, výkopovú zeminu alebo podobný stavebný odpad nie je možné len tak vysypať na verejné priestranstvo. Aj na tento typ odpadu existujú zákonné pravidlá na jeho likvidáciu.

Prečo o tom píšeme? Pri snahe o kosenie verejného priestranstva sa kolegovia z údržby obce stretli s vysypaným odpadom - kameňmi, výkopovou zeminou a kusmi betónu v lokalite Hrudky. Ide o čiernu skládku. Nie, ani len kamene alebo zeminu nemôžte vyhodiť kdekoľvek sa vám zachce. Likvidovať ich musíte ako drobný stavebný odpad na zbernom dvore.

V tomto konkrétnom prípade ďakujeme ochotným obyvateľom lokality Hrudky, ktorý neporiadok vyzbierali a obci prisľúbili, že budú priestor monitorovať, aby odhalili prípadné protizákonné konanie, ktoré na konci dňa bráni v starostlivosti o verejnú zeleň.

Pripomíname, že za porušovanie zákona sa aj v takýchto prípadoch budú udeľovať sankcie vo forme pokút.

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.