Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Chorvátsky Grob v Indexe dostupnosti materských škôl

Dátum: 31.10.2023
Autor: Chorvátsky Grob
Počet videní: 436
3 min. čítania
Chorvátsky Grob v Indexe dostupnosti materských škôl

Nová MŠ prinesie zlepšenie v tejto oblasti.

V Chorvátskom Grobe v roku 2022 chýbalo 20 miest v obecných materských školách tak, aby mohli byť umiestnené všetky deti vo veku 3-5 rokov s trvalým pobytom v obci. Dopyt po MŠ však bol oveľa vyšší - od 16. 09. 2021 do 15. 09. 2022 sa nevyhovelo 172 žiadostiam o umiestnenie. Vyplýva to z analýzy Inštitútu vzdelávacej politiky Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR, ktorú zverejnili ako Index dostupnosti materských škôl pre rok 2022.

V kontexte chýbajúcich miest pre deti vo veku 3-5 rokov sú na tom horšie ako Chorvátsky Grob napríklad Bernolákovo, Pezinok, Miloslavov, Most pri Bratislave, Rovinka, Veľký Biel či Malinovo. Naopak, o niečo lepšie zase Svätý Jur, Zálesie alebo Limbach. 

Zámerom analýzy je informovať verejnosť o stave poskytovania predprimárneho vzdelávania v každej obci na Slovensku. Index pomáha obciam zhodnotiť svoju situáciu v porovnaní s inými obcami. Ide tiež o užitočný nástroj pre cielenejšie plánovanie politík na zvyšovanie dostupnosti materských škôl, napríklad formou investícií do nových kapacít. 

Dobrou správou pre obyvateľov Chorvátskeho Grobu je, že v budúcom roku budú prijímané deti už aj do ďalšej novej materskej školy v lokalite Výhon, ktorá sa aktuálne dokončuje. V Indexe dostupnosti MŠ by sme v budúcom roku mali teda poskočiť o niečo vyššie.

Index

Výsledky Indexu sú zverejnené formou interaktívnej databázy na webovej stránke MŠVVaŠ SR: Index dostupnosti 

Podrobnosti o indexe, vrátane dát sú zverejnené na: Index dostupnosti materských škôl

Aktualizácia indexu za rok 2023 je plánovaná začiatkom roka 2024.

 

Zdroj: Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.