Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Výzva pre developera PH3: Konajte!

SÚBOR
Dátum: 15.01.2024
Autor: Chorvátsky Grob
Počet videní: 1379
3 min. čítania
Výzva pre developera PH3: Konajte!

Obec tlačí na riešenie problému s dažďovou kanalizáciou.

Starostka Vladimíra Vydrová dnes písomne listom vyzvala developera lokality PH3, spol. u.Holding, a. s. na okamžitý zásah do dažďovej kanalizácie v tejto oblasti. Cieľom je zabrániť podobnej havarijnej situácii aká nastala počas tohtoročných vianočných sviatkov a ktorú pocítili obyvatelia tejto časti obce.

Starostka tiež developera upozornila, že nútená správa, na ktorú sa spol. u.Holding v liste obyvateľom odvoláva, sa vzťahuje len na vodovod a verejnú kanalizáciu, nie na dažďovú kanalizáciu.

"Po dôkladnom prešetrení stavu súvisiaceho so vznikom havarijnej situácie zaplavením lokality PH 3 bolo zistené, že výstavbou premostenia do lokality PH 4 došlo k zaslepeniu nelegálnej rúry – bezpečnostného prepadu, ktorým dažďové vody z lokality PH 3 nelegálne odtekali do bezmenného kanálu a následne Blahútovho kanálu. Po dobu „funkčnosti“ nelegálnej rúry sa lokalita PH 3 javila ako relatívne bezproblémová vo funkčnosti dažďovej kanalizácie.

Po zvážení havarijného stavu a v obave o opakovanie sa zaplavenia lokality navrhujeme okamžite sanovať dažďovú kanalizáciu otvorením bezpečnostného prepadu (tak ako bolo pred jeho zaslepením do bezmenného kanálu). Tento postup je jediné možné okamžité riešenie ako predísť opätovnému havarijnému stavu v lokalite PH 3 a jej zaplavenie dažďovými vodami," píše starostka v liste developerovi.

Na realizáciu tohto riešenia dáva obec spoločnosti u.Holding 48 hodín, v opačnom prípade bude situáciu riešiť sama a vynaložené náklady bude následne uplatňovať u vlastníka infraštruktúry.

Písomná výzva developerovi je výsledkom spoločného stretnutia vedenia obce s obyvateľmi lokality PH3, ktorí prijali pozvanie starostky na diskusiu o problematike kanalizácie v tejto lokalite na Čiernej Vode.

"Výzva developerovi je prvým krokom v procese nápravy celej tejto situácie. Tak, ako som na stretnutí sľúbila, teda konám," hovorí starostka.

O vývoji v tejto veci vás budeme ďalej informovať.

(foto FB Aleny Petrovič)

Súbory na stiahnutie

Názov Veľkosť Formát Dátum Zoradiť podľa:
2024_01_15_u.Holding Veľkosť: 155.4 kB Formát: pdf Dátum: 15.1.2024