Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Okresný úrad zamietol odvolania k stavbe križovatky pri Tescu

Dátum: 19.01.2024
Autor: Chorvátsky Grob
Počet videní: 1502
2 min. čítania
Okresný úrad zamietol odvolania k stavbe križovatky pri Tescu

Stavebný úrad postupoval správne.

Námietky viacerých obyvateľov Chorvátskeho Grobu, ktoré uviedli v podaní voči plánovanej výstavbe križovatky ciest III/1082 a III/1059 ( križovatka na Pezinskej ulici, pri Tescu na ČV) boli zamietnuté Okresným úradom v Bratislave. Voči jeho rozhodnutiu sa už nemožno odvolať.

Okresný úrad, odbor výstavby a bytovej politiky tak po preskúmaní krokov stavebného úradu obce Chorvátsky Grob dal za pravdu tunajšiemu stavebnému úradu, ktorý postupoval v súlade so zákonom. Okresný úrad v Bratislave v písomnom stanovisku uviedol, že stavebný úrad procesne a ani inak nepochybil a vo všetkých smeroch postupoval správne. 

Námietky, ktoré boli k navrhovanému projektu križovatky podané formou odvolania, považuje okresný úrad za neodôvodnené a neopodstatnené.

Podrobné stanovisko Okresného úradu si môžete prečítať tu.

"Som veľmi rada, že sa celý proces, smerujúci k prestavbe križovatky a rozšírení oboch komunikácií v tejto časti obce, konečne pohne smerom dopredu. Obec realizáciu tohto projektu veľmi potrebuje, v rozpočte BSK sú naň už dlhšiu dobu a tento rok opäť, vyčlenené financie," uzatvára starostka Vladimíra Vydrová.