Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Chystáme zber veľkého elektroodpadu - 27. januára

Dátum: 19.01.2024
Autor: Chorvátsky Grob
Počet videní: 998
3 min. čítania
Chystáme zber veľkého elektroodpadu - 27. januára

Na odvoz odpadu sa bude potrebné nahlásiť.

Obec Chorvátsky Grob v spolupráci so spoločnosťami Sewa a Envirogo pripravujú odvoz veľkého elektroodpadu. Za takýto sa považujú staré chladničky, televízory, pračky a podobne.

Tohtoročný zber má aj dobročinný charakter. Prebehne za pomoci ľudí bez domova, ktorí v spolupráci so spoločnosťou Sewa dostanú šancu privyrobiť si a opätovne získať pracovné návyky.

Zber a odvoz elektroodpadu z domácností prebehne 27. januára 2024.

Ak chcete v rámci tohto zberu odovzdať veľký elektrospotrebič, postupujte nasledovne:

1./ V termíne 22. - 26. 1. 2024 si môžete bezplatný odvoz nepotrebného veľkého elektrospotrebiča objednať na tel. čísle 0911 44 70 60 alebo prostredníctvom elektronického formulára: https://forms.gle/FHSChu854woKEHBD7 

2./ 27. januára bude elektrospotrebič odvezený. Pracovníci zberovej spoločnosti vás budú pred svojim príchodom telefonicky kontaktovať.

Na prihlásenie sa do zberového procesu je potrebné prihlásiť na odvoz aspoň jeden veľký spotrebič - v tom prípade je možné odviezť spolu s ním aj menšie spotrebiče. 

V prípade, ak máte do zberu len malé spotrebiče, tieto je možné vhodiť do zberových červených nádob, ktoré sú rozmiestnené po obci (Na Námestí J. Andriča, (vedľa autobusovej zastávky) - GPS 48.227408, 17.290811; pri vstupe do lokality Triangel, GPS 48.232961, 17.256725; pri čističke na Triblavinskej ulici, GPS 48.216993, 17.238701 - tento sa aktuálne po poškodení vandalmi servisuje).

Pri_vstupe_do_lokality_Triangel

Namestie_J_Andriča_2

 

Bezplatný odvoz elektroodpadu sa realizuje v rámci pilotného projektu pracovnej terapie ľudí bez domova sociálneho zariadenia Hospitálnej rehole Milosrdných bratov - Domov sv. Jána z Boha a spoločnosti Sewa, a.s. a Envirogo, s.r.o.

"Domov svätého Jána z Boha, n.o. v Bratislave podáva pomocnú ruku tým, ktorí žijú v materiálnom nedostatku, často bez pocitu domova, vylúčení na okraj spoločnosti. Jednou z našich činností je aj integrácia cez pracovnú terapiu. V spolupráci so spoločnosťou Sewa a.s. dávame klientom šancu si privyrobiť a znova nadobudnúť pracovné návyky, ktoré im pomôžu pri hľadaní práce," napísali nám k projektu predstavitelia neziskovej organizácie.
 
odvoz_elektroodpadu_chorvatsky_grob