Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Rekonštrukcia križovatky pri Tescu zase o krok bližšie

Dátum: 26.01.2024
Autor: Chorvátsky Grob
Počet videní: 1377
3 min. čítania
Rekonštrukcia križovatky pri Tescu zase o krok bližšie

Okresný úrad zamietol aj zvyšné odvolania k stavbám.

Rekonštrukcie križovatiek na Pezinskej a Hlavnej ulici sú o krok bližšie k svojej realizácii. Okresný úrad v Bratislave zamietol aj zvyšné odvolania k územnému konaniu. 

Približne pred rokom sme vás informovali, že BSK vyčlenil v rozpočte na rok 2023 financie na prípravné práce na rekonštrukciu križovatiek ciest Pezinská a Hlavná (pri Tescu) a Hlavná a Monarská alej 2. K obom projektom však prišli námietky od obyvateľov obce, ktorí sa odvolali voči rozhodnutiu stavebného úradu obce. A to v podstate zastavilo celý proces. Dnes sa veci môžu opäť pohnúť dopredu.

"Veľmi ma teší, že aj v ďalších rozhodnutiach Okresného úradu Bratislava sa konštatuje, že obec opäť konala v súlade so stavebným zákonom a procesne v ničom nepochybila. Znamená to, že rekonštrukcia križovatiek pri Tescu a pri vstupe do Monarskej aleje 2 a rozširovanie ciest o nové odbočovacie pruhy dostáva zelenú a môže sa posunúť do ďalšej fázy, do stavebného konania," hovorí starostka Chorvátskeho Grobu Vladimíra Vydrová. Dodáva, že financie sú v rozpočte BSK vyčlenené aj v tomto roku.

Rekonštrukciu oboch spomínaných úsekov (viď obrázok), ktorých súčasťou je aj rozšírenie komunikácií a doplnenie odbočovacích jazdných pruhov, bude zabezpečovať BSK v spolupráci s developerskou spoločnosťou BW Development.

Cieľom plánovanej rekonštrukcie oboch úsekov cesty (na Pezinskej i na Hlavnej) je zvýšenie plynulosti cestnej premávky v tomto dôležitom dopravnom bode, ako aj bezpečnosti jej účastníkov, teda vodičov či chodcov.

"Uvedomujem si, že mnohí z vás na dnešnú nepriaznivú situáciu už dlhšiu dobu upozorňujú, my sa ju snažíme vyriešiť práve týmto projektom revitalizácie. Verím, že sa veci konečne pohnú výraznejšie dopredu," uzatvára starostka.

Krizovatka_Pezinska-vykres

Rozhodnutie OÚ BA 

Rozhodnutie OÚ BA