Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Obec vyrubila poplatok za odpad. Úhradu je potrebné vykonať do konca februára.

Dátum: 01.02.2024
Autor: Chorvátsky Grob
Počet videní: 5435
2 min. čítania
Obec vyrubila poplatok za odpad. Úhradu je potrebné vykonať do konca februára.

Obec dnes, v novom informačnom systéme, vyrubila poplatky za odpad a distribuuje ich obyvateľom. Prinášame informáciu o možnostiach úhrady a spôsobe prevzatia nálepiek.

Ak máte aktívnu elektronickú schránku na slovensko.sk, rozhodnutie vám príde priamo do schránky. V rozhodnutí nájdete potrebné údaje pre úhradu poplatku (IBAN, konštantný a variabilný symbol). Deň-dva po vykonaní úhrady si následne prídite, v úradných hodinách, vyzdvihnúť novú nálepku do pokladne OÚ. Ak ste si zmenili frekvenciu, starú nálepku je nutné priniesť so sebou.

Obyvatelia bez aktívnej elektronickej schránky na slovensko.sk majú dve možnosti úhrady:
1) OSOBNE V POKLADNI OÚ:
Po platbe zároveň obdržíte novú nálepku. Nezabudnite, prosím, ak ste si zmenili frekvenciu, starú nálepku je nutné priniesť so sebou. Platbu môžete vykonať v rámci bežných úraných hodín. Využiť však môžete aj mimoriadne úradné hodiny, kedy v dňoch 10.02. a 17.02. 2024 (soboty) otvoríme pokladňu  od v čase od 8:00 do 12:00.

2) BANKOVÝM PREVODOM:
Pre platbu poplatku bankovým prevodom si poplatník vyžiada od obce variabilný symbol na mailovej adrese dane@chorvatskygrob.sk, kde uvediete:
A) Meno a priezvisko poplatníka
B) Adresu nehnuteľnosti
Po úhrade poplatku si vyzdvihnete novú nálepku na obecnom úrade. Aj v tomto prípade platí, že ak ste si zmenili frekvenciu, starú nálepku je nutné priniesť so sebou.

Ak vás zaujíma štatistika:
V priebehu januára 2024 mali obyvatelia možnosť zmeniť si frekvenciu vývozu. Celkovo si zmenu frekvencie nahlásilo 245 obyvateľov. Zaznamenali sme tieto majčastejšie zmeny:
- 126 poplatníkov prešlo z frekvencie F12 (1x do mesiaca) na frekvenciu F6 (dvojmesačný),
- 67 poplatníkov prešlo z frekvencie F26 (dvojtýždňový) na F12 (1x do mesiaca),
- 26 poplatníkov prešlo z frekvencie F52 (týždňový) na F26 (dvojtýždňový),
- 18 poplatníkov si frekvenciu zvýšilo.