Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Bubnovačka - Relax pri tvorení hudby

Dátum: 11.04.2024
Autor: Chorvátsky Grob
Počet videní: 702
2 min. čítania
Bubnovačka - Relax pri tvorení hudby

Hudba je nástroj, hranie je liek. Vyskúšajte si muzikoterapiu pod vedením skúsených perkusionistov, vo štvrtok 18.4.2024 o 17:30 v OC Monar (bývala predajňa DM) 

Pridajte sa k nám a príďte sa uvoľniť kúzlom bubnovania! Či máte 4 alebo 99 rokov, bubnovanie je to pravé pre všetkych! Bubnovacia muzikoterapia Vám pomôže zabudnúť na vaše starosti a uvoľniť napätie. Môžete búšiť čo to dá, bubon znesie!

Vstupné v predpredaji cez https://goout.net/bubnovacka/szjtebx/
8 € dospelí / 3 € dieťa (od 4 rokov)
Na mieste: 10 € dospelí / 5 € deti

Hudba je prostriedok, ktorý nám pomáha "ladiť" naše telo aj myseľ. Je skvelým nástrojom na podporu rozvoja motoriky, komunikácie, kreativity, spolupráce a celkového zdravia. Základným hudobným nástrojom je pritom samotné telo. Preto je efektívne začať rozvíjať rytmiku pomocou techník, ktoré využívajú telo ako jednoduchý rytmický nástroj a potom postupne pridávať hru na základné rytmické nástroje. Budeme preskúmavať jednotlivé techniky z hľadiska rozvoja kvality pohybu, tempa a dynamiky.

Ukážeme vám, ako využiť gravitáciu a hmotnosť vášho tela. Formou cielenej zážitkovej aktivity zistíte, ako dobre dokážete striedať uvoľnenie a napätie (ovládanie stresu), ako reagujete na stratu rytmu (deja) a zistíte, čo vám pomôže vrátiť sa späť do rytmu. Zároveň sa naučíte rytmus vedome rozoznávať a riadiť.

Ak sa chcete dozvediet viac, tu je link na podujatie na Facebooku.

Zdroj obrázku: Rytmika.sk