Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Deň zeme v Chorvátskom Grobe, alebo upracme si obec s Barbie

Dátum: 11.04.2024
Autor: Chorvátsky Grob
Počet videní: 774
3 min. čítania
Deň zeme v Chorvátskom Grobe, alebo upracme si obec s Barbie

Naša obec sa pridala k celoslovenskej akcii pri príležitosti Dňa zeme – Upratujeme s Barbie.

Pozývame všetkých obyvateľov Chorvátskeho Grobu na vychádzku do prírody spojenú s čistením obce a zábavnou súťažou, ktorá sa bude konať v sobotu 20.04.2024 od 09:00 do 14:00 hod. Vítaní sú všetci, ktorým nie je ľahostajné prostredie, v ktorom žijeme.

Ako bude celá akcia prebiehať?

Vyberte si kde a o ktorej hodine začnete. V sobotu medzi 9:00 až 12:00 hod. sa môžete zaregistrovať na jednom zo štyroch stanovíšť, kde obdržíte rukavice a plastové vrecia na odpad:

1) U MEDVEĎA (OC MONAR)

2) JJ FOOD SÝPKA

3) KAVANA

4) OBECNÝ ÚRAD

Čistenie obce

Z registračného miesta sa vyberiete ľubovoľným smerom zbierať odpadky na verejných priestranstvách v obci. Vrecia s vyzbieraným odpadom odovzdáte na ktoromkoľvek registračnom mieste (nemusí to byť tam,  kde ste začali). Ak počas čistenia obce narazíte na čiernu skládku, alebo budete mať odpadu príliš veľa na to aby ste ho odniesli, odfoťte miesto čiernej skládky, alebo odpadu, ktorý nedokážete odniesť a fotku s polohou pošlite na telefónne číslo: +421 948 132 141. Ak fotky alebo polohu posielať nedokážete, jednoducho zavolajte. Pracovníci Obecného úradu si s Vami dohodnú odvoz.

Pomáhať s čistením obce môžete v čase medzi 09:00 a 14:00 hod. Je na vás, ako dlho budete nápomocní, upratovanie však prebieha iba do 14:00 hod.

Občerstvenie

Každý účastník akcie obdrží pri odovzdaní aspoň jedného vreca (nemusí byť plné), alebo vriec s odpadom jednu nálepku s čiarovým kódom (aj  deti), ktorú si potom môže v ľubovoľnom registračnom mieste vymeniť za teplé jedlo v sobotu od 11:00 do 15:00 hod. Na registračných miestach U Medveďa a Obecný úrad bude pripravená gulášová polievka, v JJ Food Sýpka sa bude podávať kapustnica a v Kavane fazuľovica. V prípade, že sa teplé jedlo v niektorom z centier minie, bude sa treba presunúť do iného centra.

Súťaž o dve torty

Jednu tortu vyhrá ten (alebo team), kto nazbiera najviac vriec odpadu. Na registračných miestach budeme viesť evidenciu, na základe ktorej určíme víťaza.

Druhú tortu získa Najružovejší Barbie Team. Účastníci (aj jednotlivci) pošlú svoje fotky s motívom Barbie (stačí ružové tričko, alebo oblečenie, či Barbie doplnky) na adresu: event@chorvatskygrob.sk. Odborná porota vyberie víťaza a doručí tortu ešte v deň akcie.

Vyhodnotenie súťaže bude zverejnené na web stránke a Facebooku obce.

Poďakovanie

Ďakujeme partnerom (v abecednom poradí)za spoluprácu a podporu pri realizácii eventu:

icukraren.sk, JJ Food Sýpka, Kavana, U medveďa.

Tešíme sa na spoločné stretnutie.