Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

10-ty ročník slávnosti Svätého Urbana prekonal všetky očakávania

Dátum: 20.05.2024
Autor: Chorvátsky Grob
Počet videní: 394
2 min. čítania
10-ty ročník slávnosti Svätého Urbana prekonal všetky očakávania

V sobotu, 18.05.2024, sa vinice v Chorvátskom Grobe opäť naplnili ľuďmi oslavujúcimi Svätého Urbana, patróna vinárov a vinohradníkov.

Na úvod navodila príjemnú atmosféru a slávnostný ráz podujatia pobožnosť k sv. Urbanovi a požehnanie viníc. Následne cimbalovka Slovácký krúžek a Skaličané v Bratislave roztancovala nohy a rozospievala srdcia všetkých prítomných a folklórny súbor Chorvatanka očaril divákov temperamentnými skladbami. Deti si prišli na svoje počas detskej opekačky, vyskákali sa na nafukovacích hradoch a zajazdili si na koníkoch. 

Cieľom Slávnosti svätého Urbana bolo priblížiť tradície obce širšej verejnosti, posilniť susedské vzťahy a utužiť rodinné väzby. Podľa ohlasov návštevníkov sa organizátorom tento cieľ podarilo naplniť. Nálada počas celej akcie bola priateľská a srdečná, ľudia sa zabávali, tancovali a spievali. 

Organizátorom podujatia Terka a Jozef Feketovci a Víno HUGO patrí veľké poďakovanie za ich mnohoročnú snahu a úsilie, vďaka ktorým tradícia slávnosti Svätého Urbana zostáva stále živou a silnou súčasťou života v Chorvátskom Grobe. Na organizácii sa podieľalo aj PD Chorvátsky Grob Bernolákovo a OZ Srdcom pre Grob.

PROJEKT BOL REALIZOVANÝ S FINANČNÝM PRÍSPEVKOM OBCE CHORVÁTSKY GROB.