Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Odborná porota vybrala víťaza Súťaže návrhov na revitalizáciu Námestia Josipa Andriča

SÚBOR
Dátum: 17.06.2024
Autor: Chorvátsky Grob
Počet videní: 1060
3 min. čítania
Odborná porota vybrala víťaza Súťaže návrhov na revitalizáciu Námestia Josipa Andriča

Oznamujeme výsledky verejnej anonymnej súťaže návrhov na revitalizáciu Námestia Josipa Andriča. Po dôkladnom vyhodnotení 16 predložených návrhov bol  odbornou porotou vybraný víťazný návrh od Ing. arch. Matúša Pastoroka.

Súťaž prebehla v zmysle Zákona o verejnom obstarávaní. Vyhlásená bola začiatkom apríla 2024 s cieľom nájsť najlepší návrh na modernizáciu a revitalizáciu námestia, ktoré je srdcom obce. Víťazný návrh Ing. arch. Matúša Pastoroka zaujal porotu svojim lineárnym konceptom, ktorý spája priestor pred obecným úradom s kostolom, jasným členením priestoru, efektívnym riešením dopravy a dostatkom priestoru pre rôzne aktivity a podujatia.

"Víťazný návrh prináša zaujímavé riešenie, ktoré má potenciál oživiť naše námestie", hovorí starostka obce Vladimíra Vydrová a dodáva: "Očakávala som však viac zelene v časoch, keď klimatické zmeny spôsobujú prehrievanie vzduchu a prívalové dažde. Nespochybňujem názor odbornej poroty, ale ako obyvateľ  obce nesúhlasím so zabetónovaním celého námestia."

Starostka Vydrová potvrdila, že bude v spolupráci s architektom hľadať možnosti, ako do projektu zakomponovať viac zelených prvkov a riešení, ktoré podporia udržateľnosť a pozitívny vplyv zelene na príjemnú atmosféru námestia.

Ocenené boli nasledovné návrhy:

1. Ing. arch. Matúš Pastorok - 9 900 eur
2. miesto: Ofschem architekti s.r.o. (CZ) - 6 200 eur
3. miesto: LIMarch s.r.o. - 4 400 eur
Odmeny: ROAR architekti, s.r.o. a Nextarchitekti s.r.o. - oba návrhy po 500 eur

Obec Chorvátsky Grob ďakuje všetkým účastníkom súťaže za ich úsilie a kreativitu. Víťazný návrh bude základom pre ďalšie spracovanie projektovej dokumentácie a následnú realizáciu revitalizácie Námestia Josipa Andrića.

Kontakt pre médiá:
Ing. Ferdinand Kolčák, MBA
Prednosta obecného úradu
prednosta@chorvatskygrob.sk
+ 421 903 568 929

O obci Chorvátsky Grob:
Obec Chorvátsky Grob sa nachádza v okrese Senec v Bratislavskom kraji. Je to dynamicky sa rozvíjajúca obec s bohatou históriou a kultúrou.

Všetky návrhy sú v elektronickej verzii dostupné v nasledovnom linku:
(pozor, niektoré súbory majú viac ako 50MB)
https://drive.google.com/drive/folders/1KNTrcSy0UvqDOOnP7_-mRNtqoa58Vlu2

Vytlačené návrhy budú zverejnené pre záujemcov v zasadačke obecného úradu v úradných hodinách od stredy 19.06.2024 13:00 hod. do soboty 22.06.2024 (sobota) 12:00 hod.

Súbory na stiahnutie

Názov Veľkosť Formát Dátum Zoradiť podľa:
ZÁPISNICA z hodnotiaceho rokovania poroty Veľkosť: 542.4 kB Formát: pdf Dátum: 17.6.2024