Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Informácia k prijímaniu detí do 1. ročníka ZŠ v Chorvátskom Grobe

SÚBOR
Dátum: 17.06.2024
Autor: Chorvátsky Grob
Počet videní: 1976
2 min. čítania
Informácia k prijímaniu detí do 1. ročníka ZŠ v Chorvátskom Grobe

Vzhľadom na množstvo podnetov od rodičov v súvislosti so "žrebovaním" detí do prvého ročníka ZŠ Javorová alej,  si vás dovoľujeme informovať o dôležitých  skutočnostiach.

1) Obec Chorvátsky Grob zabezpečila pre školský rok 2024/2025 dostatočný počet kapacít pre umiestnenie všetkých predškolákov v našich dvoch základných školách, čím je splnená zákonná povinnosť zriaďovateľa.

2) O prijímaní detí na jednotlivé základné školy rozhoduje ich štatutárny zástupca, teda pani riaditeľka. Celý proces prijímania je plne v kompetencii riaditeľov škôl a ide mimo starostky. Zriaďovateľ (ani starostka) aktuálne nemá žiadny prístup k menám detí uvedených v rozhodnutiach o prijatí alebo neprijatí, z dôvodu ochrany osobných údajov (GDPR).

3) Pani riaditeľka ZŠ Javorová alej sprístupnila starostke zápisnicu zo žrebovania, ktorého cieľom bolo určiť žiakov prijatých do 1. ročníka na túto školu. Žrebovanie sa uskutočnilov súlade s internou smernicou školy a odporúčaním Rady školy. Zápisnicu očistenú od osobných údajov prikladáme pod článkom.

4) Menný zoznam prijatých detí bude starostke poskytnutý až 30. júna 2024, kedy budú rozhodnutia právoplatné. Skôr to zákon neumožňuje.

5) Po obdržaní zoznamu prijatých detí preveríme transparentnosť a dodržanie zákona v celom procese. Každý prípad preveríme samostatne. Rodičia detí, ktoré neboli prijaté a spĺňajú zákonné požiadavky, nám môžu uvedenú skutočnosť oznámiť e-mailom na adresu starosta@chorvatskygrob.sk.

Do správy prosím uveďte:
Meno a priezvisko dieťaťa, adresu trvalého pobytu dieťaťa, dátum narodenia dieťaťa a súhlas so spracovaním osobných údajov na účely preverenia postupu v prijímacom procese.

Ďakujeme

Súbory na stiahnutie

Názov Veľkosť Formát Dátum Zoradiť podľa:
ZAPISNICA_zrebovanie_gdpr Veľkosť: 1.28 MB Formát: pdf Dátum: 17.6.2024