Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

AKTUALIZOVANÉ: Rekonštrukcia cesty v Čiernej Vode je dokončenáVytlačiť
 

Aktualizované 27. júla 2018

Včerajším dňom bola hlavná cesta v Čiernej Vode sprejazdnená vďaka čomu je opäť možná obojsmerná premávka.

Ako sme informovali, veci ako krajnice, vjazdy, čiary a pod. budú cestári dokončovať postupne už za plnej premávky. Najkomplikovanejšie veci z hľadiska bezpečnosti už majú hotové, preto si mohli dovoliť odstániť jednosmerné dopravné značenie a obchádzka je už minulosťou. Informácia od RCBA: 

"Práce na revitalizácií cesty III/1082 postúpili do fázy, kedy bolo umožnené predčasné užívanie komunikácie.

Dňa 26.7. bolo odstránené dočasné dopravné značenie zamedzujúce prejazd vozidiel.

V súčasnosti prebiehajú dokončovanie práce s vyznačením krátkodobého pracoviska na ceste, pozostávajúce z reprofilácie odvodňovacích priekop, realizácie nespevnenej krajnice vozovky, realizácie vodorovného dopravného značenia a úprav vjazdov.

Ďakujem za pochopenie."

V mene obce ďakujeme BSK a Regionálnym cestám Bratislava, za rekonštrukciu cesty a jej hladký priebeh počas prác a samozrejme aj za výrazné skrátenie času opráv, ktoré mali trvať až do konca letných školských prázdnin.

Veríme, že táto kompletne zrekonštruovaná cesta bude dlho a kvalitne slúžiť a vyhovovať potrebám dnešnej dopravy.

cesta final.jpg

 


Aktualizované 23. júla 2018

Vážení občania, informujeme vás, že pôvodný termín otvorenia cesty sa z dôvodov dokončovacích prác (vjazdy, násypy, krajnice) avšak predovšetkým s ohľadom na bezpečnosť pracovníkov regionálnych ciest a účastníkov premávky posúva na koniec tohoto týždňa, pričom presný deň sprejadznenia cesty bude stanovený v závislosti od vplyvov počasia na dokončovacie práce.

Prosíme vás o ešte o trochu trpezlivosti, cesta by mala byť podľa dnešných informácií obojsmerne sprevádzkovaná v piatok 27.7.2018.

Ďakujeme.

cestasmerBA.jpg

cestasmerPK.jpg


Aktualizované 18. júla 2018

Na dnešnom kontrolnom dni sme zhodnotili postup práce na rekonštrukcii hlavnej cesty v Čiernej vode. V stredu 18. júla skoro ráno začali cestári od kružovatky pri OC Monar ukladať hrubý asfalt na ľavú časť vozovky. V závislosti od počasia je predpoklad, že asfaltovanie v priebehu dňa aj dokončia. Vo štvrtok 19.7. začnú dokončovať povrch cesty jemným zbrúseným asfaltom. Tieto stavebné práce by mali byť ukončené cez najbližší víkend.

Ak všetko pôjde podľa plánu a informácií z dnešného kontrolného dňa, potom od pondelka 23. júla bude spustená obojsmerná premávka na Pezinskej ceste a obchádzková trasa bude minulosťou.

Cestári budú následne dokončovať vjazdy a výjazdy do ulíc, krajnice, odvodňovacie rigoly a dopravné značenie. Toto budú robiť za plnej premávky, preto vás žiadame o trpezlivosť pri lokálnych stavebných prácach a o zvýšenú opatrnosť pri jazdení.

PK CHGRCBA.jpg

PK asfalt.jpg

PK finiser.jpg

PK siet.jpg


Aktualizované 10.júla 2018.

Posledná etapa rekonštrukcie hlavnej cesty na Čiernej Vode prebieha rýchlejšie ako sa predpokladalo a postupne sa blíži ku koncu, ktorý sa očakáva na koniec júla 2018. Dňa 10.7. začali klásť a valcovať predfinálnu asfaltobetónovú zmes v pravom pruhu opravovanej cesty v smere do Bratislavy. 

kriz_monar.jpg

V stredu dňa 11.7.2018 bude odfrézovaná ľavá časť, po ktorej sa aktuálne jazdí. S frézovaním začnú skoro ráno, krátko pred 7:00 preto počítajte s menším zdržaním pri výjazde z ulíc Brezová, Hájska, Šúrska, Topoľová, Hornodvorská, Pezinská, Pálffyho a Monarská alej 1. Aby bol umožnený vjazd a výjazd do týchto ulíc ihneď po odfrézovaní cesty budú vstupy presypané asfaltovou drťou.  Ak sa ráno nemôžete čakať, bude lepšie ak si preparkujtee vaše vozidlo na dočasné “parkovisko” na prístupovú cestu na Javorovú alej.

Autobusy Slovak Lines od pondelka 9.7.2018 premávajú a obsluhujú aj dočasne zrušené zástavky od Výhonu cez Triangel až po Na Pasienku a ďalej zokruhovane v smere do Bratislavy, tak ako to bolo doteraz počas rekonštrukcie cesty.

asfaltovanie.jpg

asfaltovanie2.jpgvalec.jpg

 


Aktualizované 03. júla 2018

Dnes a zajtra sa začína s navážaním materiálu na stabilizované vrstvy podložia, ktoré sa budú ďalej recyklovať na mieste za studena t.j. výškový rozdiel medzi pôvodnou a novou časťou bude iba cca. 10 cm.

Podľa vyjadrenia oddelenia zástupcov spoločnosti Slovak Lines a po ich osobnej obhliadke predmetného miesta a konzultácii prevádzkového technika, nie je momentálne možný prejazd autobusov z bezpečnostných dôvodov.

Obec sa za vzniknutú situáciu cestujúcej verejnosti ospravedlňuje, nakoľko autobusové spoje mali zostať zokruhované tak ako v predchádzajúcich etapách. Počas realizácie druhej strany cesty by nemali vzniknúť problémy nakoľko sa vozovka mierne rozšíri.

SL_Oznam.JPG

Aktualizované 22. júna 2018

Dodávateľ spoločnosti Regionálne cesty Bratislava a.s. začal v piatok 22.6. s prípravou povrchu pred položením asfaltu v pravom pruhu v smere do Bratislavy. Asfaltovanie pravého pruhu a finalizácia celého rekonštruovaného úseku by malo byť dokončené v závislosti od počasia v priebehu budúceho týždňa s predpokladaným termínom 28.6.2018. Po tomto dátume bude po ukončení prác zrušená náhradná obchádzková trasa cez Čerešňovú ulicu a Na Pasienku, pričom navezený ujazdený asfalt bude odstránený.

Následne, v sobotu 30.6.2018 začne rekonštrukcia posledného úseku medzi odbočkou na Javorovú Alej a križovatkou pri Monari. Z dopravného hľadiska pôjde o najnáročnejšiu časť rekonštrukcie, pretože v rámci obce nie je možné vytvoriť obchádzkovú trasu.

Obyvatelia ulíc Brezová, Hájska, Hornodvorská, Pálfyho, Pezinská 20-30, Šúrska, Topoľová a lokalít Monarská alej 1 a 2, Triangel a Hrudky sa budú v smere z Bratislavy môcť vrátiť len 12km obchádzkou po Starej Seneckej ceste, cez kruhový objazd pri Bernolákove, Chorvátsky Grob do Čiernej Vody alebo alternatívne cez Svätý Jur, Grinavu, Slovenský Grob do Čiernej Vody. Iná kratšia trasa v obci nebude možná. Smer do Bratislavy bude zachovaný iba jednosmerne, autobusy budú premávať "zokruhovane" tak ako doteraz s odbočením na Triblavinskú cez Grob do Čiernej Vody a Bratislavy až do času ukončenia rekonštrukcie tejto časti, ktorá je predpokladaná do konca augusta 2018.

smer BA.JPG

smer Monar.JPG

Aktualizované 14. júna 2018

Dňa 14. júna bol položený predfinálny asfalt na ľavej časti cesty. Na novom asfalte bude od piatka 15.06. zriadená jednosmerná premávka smerom do Bratislavy, nakoľko sa začne s odfrézovávaním pôvodného ešte neopravovaného pravého pruhu vozovky v smere do Bratislavy.

 

IMG-20180614-WA0000.jpg

IMG-20180614-WA0001.jpg


Aktualizované 4. júna 2018

Práce na odfrézovaní povrchu začnú ráno v utorok 5.6.2018 približne o 7.00 a prvý začnú rekonštruovať ľavý pruh v smere do Bratislavy. Pravý zostane prejazdný a budú k nemu urobené výjazdy, avšak je možné, že podľa postupu prác prvý deň až dva nebude možné dostatť sa autom na pozemok, preto ak potrebujete ísť vozidlom preparkujte si ho.

V nedeľu 3.6.2018 RCBA pripravila asfaltový uvalcovaný násyp medzi ulicami Na Pasienku a Javorová alej. ktorý bude dočasne slúžiť ako obchádzková trasa primárne pre ľudí z Javorovej Aleji a žiakov ZŠ s MŠ na Javorovej Aleji.

na pasienku.jpg

Rovnako pri kostole je urobený násyp v zákrute medzi Čerešňovou ulicu a Na Pasienku, aby bol umožnený výjazd obyvateľom lokality Čerešňová, pretože táto ulica bude najbližší mesiac jednosmerná. Jednosmerka bude vedená smerom od bytoviek cez kruhový objazd ku kostolu a odtiaľ von na Pezinskú. Rampu odstránia počas dňa.

pri kostole.jpg

Autobusy budú fungovať ako je uvedené v článku nižšie, pripojený je oznam zo Slovak Lines.

SL_Oznam_od 5.6.2018.pdf


Aktualizované 1. júna 2018

Ako sme vás informovali, druhý úsek, ktorým budú Regionálne cesty pokračovať v rekonštrukcii bude Pezinská ulica v časti od Coop Jednota po odbočenie na Javorovú alej. Tento úsek začnú robiť od utorka 5.6.2018 a nie 4.6.2018 ako sme predtým avizovali. 

Počas trvania všetkých etáp rekonštrukcie bude zachovaná jednosmerná premávka v smere z obce do Bratislavy. 

Obchádzka kvôli škole na Javorovej aleji a napojeniu Čerešňovej ulice pôjde cez lokalitu Na Pasienku a bude si vyžadovať DOČASNÉ vybudovanie nových krátkych cestných úsekov ako aj zákaz parkovania v časti ulice Na Pasienku paralelnej s hlavnou cestou. Tieto nové úseky budú vybudované počas víkendu 2. až 3. júna. 

Pre obyvateľov týchto ulíc (cestujúcich z Bratislavy do Čiernej Vody) bude slúžiť už hotový prvý úsek rekonštrukcie: Vajnorská, Hlavný dvor, PH 1, 2, 3, Suché miesto, 5.element, Triblavinská ulica, spisovateľské ulice. 

Pre ostatných obyvateľov Čiernej Vody a tranzitujúcich vodičov idúcich z Bratislavy bude možná obchádzka cez Bernolákovo a odtiaľ cez Chorvátsky Grob do Čiernej Vody. Alternatíva je cez Raču, Svätý Jur, Grinavu, Slovenský Grob do Čiernej Vody. 

Autobusy budú premávať do Bratislavy bez zmien, opačným smerom bude presunutá zastávka Čerešňová pred Coop Jednota na Triblavinskú cestu. Zvyšné zastávky autobusov budú v smere do Chorvátskeho Grobu dočasne zrušené.

Náhradné riešenie je, že autobusy Slovak Lines 525 idúce do Čiernej Vody z Bratislavy pôjdu cez Vajnory, prídu do ČV po Vajnorskej, odtiaľ odbočia na dočasnú zastávku pri veterinárovi na Triblavinskej ceste a budú pokračovať po Triblavinskej smerom von z obce, ponad diaľnicu na Starú seneckú cestu, kde odbočia vľavo smerom na Bernolákovo a Chorvátsky Grob naspäť na Čiernu Vodu aodtiaľ hneď do Bratislavy. Vznikne tak zokruhovaná linka, ktorá jedným prejazdom aj keď o pár desiatok minút dlhším umožní cestovať cestujúcim z Bratislavy na zastávky Na Pasienku, Hornodvorská, Monar, Triangel, Lúčna, Výhon. Autobusy 527 a 630 budú mať na Čiernej Vode iba zastávku Triblavinská a potom po prejazde cez Grob zastaví linka 527 aj na Triangli a na Monari cestou do Pezinka. Linka 630 prejde cez ČV iba so zastávkou na Triblavinskej a ďalej bude pokračovať cez Bernolákovo a Grob do Senca.

Akonáhle budú k dispozícii detaily ďalších etáp a prác budete o tom informovaní cez obecnú webstránku alebo v ďalšom vydaní novín. Predpokladaný termín ukončenia tejto opravy je do konca júna 2018. Počas letných prázdnin bude opravovaný posledný úsek od Javorovej aleji po Monar.

Bus TBL.jpg


Aktualizované 29. mája 2018

Regionálne cesty nás požiadali o zverejnenie nasledovného oznamu ohľadom ďalšej etapy rekonštrukcie hlavnej cesty v Čiernej Vode:

Revitalizácia cesty III/1082 v intraviláne obce Chorvátsky Grob, miestna časť Čierna Voda, bude v III. etape ukončená skôr oproti plánovanému termínu 30.6.2018 o cca. 4 týždne.

Úspora času sa uskutočnila kombináciou vhodne zvolenej čiastočnej uzávierky dopravy, rozdelenia rekonštrukčných prác na technologické celky, spoluprácou obce s informovaním obyvateľom o obmedzení dopravy, zvýšením nasadením kapacít zhotoviteľa a vhodným ustáleným počasím.

Práce na IV. etape revitalizácie cesty III/1082 v km 3,900 (ul. Javorová alej) až km 4,750 (križovatka ulíc Pezinská, Vajnorská, Triblavinská) začnú v pondelok 4.6.2018. Rekonštrukcia bude naďalej prebiehať zvolenou technológiou, pri ktorej bude zrealizované odfrézovanie nevhodných asfaltobetónových vrstiev vozovky, stabilizácia zemín v podloží, recyklácia za studena na mieste konštrukčných vrstiev vozovky, obnovy odvodňovacích priekop, zhotovenia nových nespevnených krajníc vozovky, realizácie nového vodorovného dopravného značenia.

Predpokladaný termín realizácie je 4.6.2018 až 30.6.2018, uvažuje so zachovaním jednosmernej premávky v smere do Bratislavy. 

Žiadame vodičov o rešpektovanie dočasného dopravného značenia s vyznačením obchádzkových trás.

S pozdravom,

Regionálne cesty Bratislava

 


Aktualizované 23. mája 2018

Ako sme avizovali minulý týždeň práce na rekonštrukcii hlavnej cesty idú podľa plánu. Dodávateľ pracuje rýchlejšie a stihol už položiť predfinálny asfalt na ľavej časti vozovky. Po tejto ľavej časti vozovky na novom asfalte je zriadená jednosmerná premávka smerom do Bratislavy a to dovtedy kým zrekonštruujú aj pravú časť vozovky.

Približne po dvoch týždňoch by mali položiť asfalt aj na pravej strane a dokončia celý povrch vozovky, upravia detaily a vjazdy na jednotlivé parcely tam kde to teraz “nevyzerá pekne”. Následne namaľujú dopravné značenie na tento úsek bude kompletne hotový už v priebehu júna.

vajnorska1.jpg

vajnorska2.jpg

O detailoch ďalšieho úseku rekonštrukcie budete včas informovaní.

 


Aktualizované 18.5.2018

Vážení občania, úvodom vám všetkým ďakujeme za trpezlivosť a rešpektovanie dopravného značenia počas prebiehajúcej rekonštrukcie cesty v Čiernej Vode. Rovnako si ceníme vaše podnety a nápady na zmeny organizácie dopravy, striedavú premávku a pod. Nad všetkými návrhmi sme uvažovali avšak všetci viete, že cez našu obec je veľká premávka, preto museli Regionálne cesty po komunikácii s obcou a dopravným inšpektorátom zvoliť nastavenie premávky tak, aby bola plynulosť dopravy čo najväčšia a obmedzenia minimálne. Na rozdiel od cesty medzi OC Monar a Slovenským Grobom, ktorá sa rekonštruovala vlani v lete a bola kompletne uzatvorená, sa v našom prípade s ohľadom na hustotu dopravy a špecifiká obce podarilo vyrokovať aspoň jednosmernú premávku smerom do BA, ktorá zostane zachovaná počas všetkých etáp rekonštrukcie hlavnej cesty v Čiernej Vode, t.j. od Monaru po koniec obce smerom do Vajnor.

jednosmerkazvajnor.jpg

Na kontrolnom dni dňa 16.5.2018 na stavbe sme všetci prítomní s potešením skonštatovali, že práce prebiehajú rýchlejšie ako dodávateľ plánoval. Od stredy 16.5. prebieha stabilizácia podkladu a od pondelku (v závislosti od počasia) bude dodávateľ pokladať asfalt. Následne po položení asfaltu, ktorý ešte nebude finálny, sa práce presunú na pravý pruh v smere do Bratislavy a vodiči budú jazdiť po “novom” asfalte kým nebude dokončená druhá polovica cesty. Po položení asfaltu sa následne celý povrch sfinalizuje a namaľuje dopravné značenie. Premávka bude naďalej JEDNOSMERNÁ v smere do Bratislavy.

kontrolnyden1605.jpg

Ako sme informovali, ihneď po dokončení tejto etapy sa práce presunú na ďalší úsek a to ešte skôr ako začnú letné prázdniny. Druhý úsek, ktorým budú Regionálne cesty pokračovať v rekonštrukcii bude Pezinská ul. v časti od Coop Jednota po odbočenie na Javorovú alej. Aktuálne pripravujú technické riešenia a nevyhnutné opatrenia na zabezpečenie obchádzkovej trasy, detaily zverejníme akonáhle ich budeme mať. Je vysoko pravdepodobné, že obchádzka si v lokalite Na Pasienku bude vyžadovať DOČASNÉ vybudovanie nových krátkych cestných úsekov a zákaz parkovania v časti ulice paralelnej s hlavnou cestou.

Akonáhle budú k dispozícii detaily ďalších etáp a prác budete o tom informovaní.

V spolupráci s BSK, BID sme vybavili "školské" autobusy 525, ktoré špeciálne zachádzajú do Vajnor pre školákov z našej obce v poobedňajších hodinách.

525skolaci.jpg

Na záver vás vyzývame na dodržiavanie pravidiel cestnej premávky, špeciálne dopravného značenia v smere od Vajnôr, kde je značka so zákazom (jednosmerná premávka). Každý deň sme svedkami kolízií, keď niekoľko vodičov prechádza do protismeru s argumentom, že tam žiaden zákaz nebol alebo ešte argumentujú, že to nevedeli. Bohužiaľ, počas opráv vodiči budú musieť tolerovať schválené použitie dočasného dopravného značenia. Tých pár nezodpovedných vodičov nerešpektujúcich absolútne nič, ani zákazové značky, a paradoxne aj domácich! nielen tranzitujúcich, v prvých hodinách a dňoch rekonštrukcie cesty spôsobilo pár nebezpečných situácií, ktoré musela riešiť privolaná polícia. Dopravná polícia od prvého dňa vykonáva v tomto úseku pravidelné kontroly a robí si svoju prácu naozaj dôsledne, nielen v policajných ale aj civilných autách. Toto opatrenie nie je príjemné, ale vyžiadala si ho situácia a správanie niektorých vodičov. Polícia bude kontroly vykonávať naďalej.

oznam VajnorypriMlyne.jpg

Výsledok opráv však bude stáť za to, budeme mať novú hlavnú cestu a ešte aj luxusne sprejazdnenú Triblavinskú cestu ako vedľajší efekt obchádzkovej trasy. Treba to ešte chvíľu vydržať, do konca augusta bude rekonštrukcia všetkých úsekov hotová. Keď to neurobí BSK s Regionálnymi cestami teraz, tak je otázne či vôbec by sa niekedy nejaká rekonštrukcia udiala... 

 


Aktualizované 10.mája 2018:

Na TBL ceste prebiehajú intenzívne práce na odstránení problémových miest, aby bola umožnená obojsmerná plynulá premávka. Počas dnešného dňa pracovali cestári na oprave dvoch hrbolov na konci cesty pri Ivanke pri Dunaji. Viď foto nižšie. 

Vzhľadom k tomu, že autobusy Slovak Lines budú na obchádzkovej trase obchádzať BA-Vajnory, informujeme Vás o náhradnom riešení spoločnosti Slovak Lines.

Na základe pracovného stretnutia v súvislosti s riešením požiadavky OcÚ Chorvátsky Grob vo veci zabezpečenia prepravy žiakov z vyučovania z Vajnor v smere do Chorvátskeho Grobu bola dohodnutá nasledovná zmena organizácie dopravy na spojoch linky 525 Bratislava – Chorvátsky Grob s tým, že nasledovnými spojmi sa bude zabezpečovať obsluha zastávky Bratislava, Vajnory MiÚ:

Linka 525 Bratislava – Chorvátsky Grob

-Spoj č. 423 s odchodom z nácestnej zastávky Bratialava,Vajnory MiÚ o 13:04 hod. 

-Spoj č. 425 s odchodom z nácestnej zastávky Bratialava,Vajnory MiÚ o 13:34 hod. 

-Spoj č. 427 s odchodom z nácestnej zastávky Bratialava,Vajnory MiÚ o 14:01 hod. 

-Spoj č. 429 s odchodom z nácestnej zastávky Bratialava,Vajnory MiÚ o 14:33 hod. 

-Spoj č. 475 s odchodom z nácestnej zastávky Bratialava,Vajnory MiÚ o 15:08 hod. 

-Spoj č. 433 s odchodom z nácestnej zastávky Bratialava,Vajnory MiÚ o 15:33 hod. 

S tým, že autobus sa bude otáčať vo Vajnoroch na konečnej MHD a bude pokračovať po Roľníckej ulici smerom do Bratislavy, na zrkadlovej križovatke odbočí na ulicu Pri mlyne, prejde železničné priecestie a na semafore pri ovocných sadoch odbočí doľava na Starú seneckú cestu a bude pokrčovať na Čiernu Vodu, kde prvá zastávka bude Čerešňová a ďalej bude pokračovať do Chorvátskeho Grobu. Info v priloženom PDF súbore.

TBL4.jpg


Vážení občania,

oznamujeme vám, že spoločnosť Regionálne cesty Bratislava a.s. (RCBA) bude v najbližších týždňoch na cestách v katastri našej obce vykonávať opravy, ktoré budú mať zásadný vplyv na plynulosť premávky. Po ukončení týchto opráv budú cesty v našej obci oveľa kvalitnejšie a bezpečnejšie.

Keďže rekonštrukcie budú rozsiahle, bude nevyhnutné počas ich realizácie obmedziť dopravu. Ako prvý úsek sa bude rekonštruovať cesta III/1082, v Čiernej Vode v časti od križovatky ulíc Vajnorská Pezinská Triblavinská až po koniec našej obce smerom na Vajnory. Predmetom rekonštrukcie je kompletné odfrézovanie súčasných vrstiev vozovky, ich recyklácia a osadenie nových vrstiev asfaltobetónu ako aj dopravného značenia. Oprava a výsledná cesta bude vyzerať podobne ako ste to mohli vidieť na úseku cesty medzi Monarom a Slovenským Grobom vlani na jeseň.

Počas tejto rekonštrukcie bude premávka v tejto časti Čiernej Vody v polovičnom profile. To znamená, že od križovatky pri Coop Jednota po Vajnory bude premávka iba jednosmerná a cesta bude prejazdná LEN V SMERE DO BRATISLAVY. Opačný smer z Vajnor do Čiernej Vody nebude vôbec prejazdný. Obchádzka z Bratislavy v smere do Čiernej Vody bude realizovaná cez Starú seneckú cestu s odbočením na Triblavinská cestu alebo cez krruhový objazd v Bernolákove a odtiaľ cez Chorvátsky Grob na Čiernu Vodu. Dĺžka obchádzky bude 14 kilometrov. 

Ako ste si všimli najväčšie výtlky na Triblavinskej ceste sme pred asi dvoma týdňami nechali opraviť zhotoviteľom stavby dialničnej križovatky D1 Triblavina. Po dohode s našou obcou začali RCBA od štvrtka 3.mája opravovať zvyšné výtlky a upravovať a rozširovať Triblavinskú cestu tak, aby tadiaľ mohli plynulo bez obmedzenia prejsť vozidlá vrátane autobusov. Autobusy 525 a 527 budú počas opravy tiež premávať smerom z Bratislavy do Čiernej Vody cez Triblavinskú cestu.

Práce by mali začať od soboty 12.mája a mali by trvať približne do konca júna 2018. Ihneď po dokončení tohoto prvého úseku bude rekonštruovaná ďalšia časť cesty v Čiernej Vode, medzi križovatkou pri OC Monar až po súčasnú prvú etapu kruhového objazdu na Vajnorskej Pezinskej Triblavinskej oproti Coop Jednota. O detailoch tejto časti opravy budete včas informovaní, bude prebiehať počas školských letných prázdnin.

V prílohe nižšie sú mapky s obchádzkou a aktuálne fotografie z prác na rozšírení a sprejazdnení Triblavinskej cesty.

Prosíme vás o trpezlivosť, ktorou sa budeme musieť všetci v najbližších mesiacoch obrniť, odmenou nám budú kompletne zrekonštruované úseky hlavnej cesty cez celú Čiernu Vodu a oveľa lepšie prejazdná Triblavinská cesta.

TBL3.jpg

TBL2.jpg

TBL1.jpg


 

Zverejnené 4.5.2018
Aktualizované: 27.7.2018


 
English version
ÚvodÚvodná stránka