Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Aktuálny stav výstavby škôlky na Čiernej VodeVytlačiť
 

AKTUALIZOVANÉ! Aktuálne informácie sú zo dňa 23.2.2018.

Prinášame vám aktuálne informácie o postupe výstavby MŠ na Javorovej aleji. Zvonku je od dnes viditeľný nápis na fasáde. Vo vnútri prebiehajú dokončovacie práce podľa aktuálnych finančných možností obce a všetko zatiaľ nasvedčuje tomu, že MŠ bude po Veľkej noci 2018 skolaudovaná. Ako sme vás informovali, vnútorné vybavenie MŠ je financované z eurofondov, preto musí byť obstarané ako podlimitná zákazka, čo trvá minimálne 2,5 mesiaca plus výroba a inštalácia.

Pôvodné plány otvoriť MŠ boli oveľa skoršie, avšak vďaka neochote poslancov schváliť medziúver, bude MŠ pripravená na otvorenie až od začiatku budúceho školského roku.

fullsizeoutput_254d.jpeg

 

AKTUALIZOVANÉ! Aktuálne informácie sú zo dňa 13.2.2018.

Vážení občania,

po asi dvojmesačnej odmlke vás informujeme o aktuálnej situácii s výstavbou škôlky. Ako sme informovali začiatkom novembra 2017 obec podpísala zmluvu o poskytnutí eurofondov na výstavbu MŠ, priľahlého areálu a vnútroného vybavenia. Pracujeme na administratívnych záležitostiach v tejto veci, aby sme získali eurofondy čo najskôr a uhradili tak faktúry, ktoré sa od dodávateľa nahromadili.

Aktuálne nespĺňame hranicu nútenej správy ani ozdravného režimu, keďže sme v januári zaplatili časť z došlých faktúr. Výstavba by mohla ísť aj rýchlejšie, no bez peňazí a bez podpory poslancov sa stavia veľmi ťažko a oveľa pomalšie. Pôvodne plánovaná kolaudácia na december 2017 sa musí o pár mesiacov preložiť, pretože stavba nie je v stave, kedy by ju bolo možné kolaudovať.

Aktuálne sú pripravené a vykachličkované sociálne miestnosti, finišujú sa úpravy sadrokartónu v jednotlivých miestnostiach, kotly sú zapojené na zemný plyn a budova škôlky sa už niekoľko týždňov vykuruje, aby sa v nej dalo pracovať. Ak všetko pôjde dobre, predpokladáme kolaudáciu v apríli-máji 2018, následne škôlku zariadime (z eurofondov, preto bude obstarávanie trvať dlhšie) a otvoríme, aby ju mohli navštevovať naši škôlkari. Vonku dodávateľ pokračuje s realizáciou chodníkov okolo škôlky.

Všetko toto už mohlo byť za nami, keby sme mali poslancami schválený úver, vďaka ktorému mohla byť škôlka už otvorená. Každý mesiac musíme z ušetrených peňazí čiastočne hradiť došlé faktúry a to až dovtedy kým dôjde k refundácii z eurofondov. Žiaľ s úverom a ani podporou poslancov v aktuálnom období počítať nemôžeme, preto musia byť rodičia škôlkarov trpezliví a môžu to všetkým voleným zástupcom v najbližších voľbách spočítať...

IMG_1731.jpg

IMG_1973.jpg

 

IMG_1974.jpg

IMG_1968.JPG

IMG_1975.jpg

AKTUALIZOVANÉ! Aktuálne informácie a foto sú zo dňa 11.12.2017.

V piatok, 8.12.2017 bol po hranicu pozemku areálu školy a škôlky privedený zemný plyn. Dlhoočakávaná skutočnosť sa konečne udiala v pondelok, 11.12.2017 kedy bol zemný plyn napustený do priestorov kotolne v ZŠ a kuchyne a od tohoto dňa sa v škole vykuruje.

Stavba škôlky by mala byť skolaudovaná v decembri 2017, čo sa pravdepodobne nepodarí dosiahnuť. Dôvodom sú chýbajúce financie, pretože napriek zmluve o získaní eurofondov, tieto stále neprišli na obecný účet a ani tak skoro neprídu. Pretože poslanci opakovane neschválili úver, teraz už len vo výške 500 tisíc Eur, na preklenutie obdobia, kým nabehnú eurofondy, dodávateľ stavby sa rozhodol nepokračovať v dokončovacích prácach a preto je dokončenie škôlky ohrozené. Jeho subdodávatelia odmietajú pokračovať, kým nebudú mať uhradené výkony, ktoré doteraz zrealizovali.

Škôlka sa v konečnom dôsledku dokončí a skolauduje, presný dátum, si na základe týchto informácií netrúfne povedať nikto. Predpokladaný termín, keď obec prekročí hranicu zavedenia nútenej správy nastane 8.1.2018, následne ministerstvo na žiadosť obce posúdi zavedenie nútenej správy a v prípade, že nám vyjde v ústrety, úver, ktorý obec následne pomocou núteného správcu získa, umožní dofinancovať stavbu škôlky a skolaudovať ju a čo najskôr ju otvoriť pre naše malé deti.

Takto v reále vyzerá (ne)spolupráca poslancov na rozvoji obce. Napriek tomu, že starosta v novembri získal ďalšiu mimoriadnu dotáciu vo výške 400 tisíc, čím znížil očakávanú výšku dočasného úveru, aj tak poslanci stále bezdôvodone bojkotujú všetky jeho návrhy na úver a rozvoj obce. Čo sme si zvolili, to máme, je to veľmi smutné a žiaľ v prípade našej obce aj veľmi úbohé konštatovanie.

IMG_1333.JPG

fullsizeoutput_23d5.jpegfullsizeoutput_23d1.jpeg

 


AKTUALIZOVANÉ! Aktuálne informácie a foto sú zo dňa 6.10.2017.

Ako sme Vás informovali, na škôlke sa intenzívne pracuje. Vo vnútri začali zaklápať sadrokartón po inštalácii vnútorných sietí a zvonku vidíte dokončovanie fasády, ktorá bude následne zateplená minerálnou vlnou. Práce sa zintenzívnili, aby boli dodržané dohodnuté termíny a aby škôlka bola tento rok sprevádzkovaná.

Aktuálny stav 6.10.2017Aktuálny stav 6.10.2017

Aktuálny stav 6.10.2017


 

Zverejnené 9.10.2017
Aktualizované: 23.2.2018


 
English version
ÚvodÚvodná stránka