Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Oznámenie o realizácií čistenia odvodňovacieho kanála „Pod rybníkom“Vytlačiť
 

Obec Chorvátsky Grob  pristúpila k čisteniu dažďového kanála „Pod rybníkom“ (lokalita Výhon),  na základe súhlasného stanoviska  Hydromeliorácie, š.p., ako správcu kanála zo dňa 15.8.2019.  

Vyčistenie kanála sa realizuje z dôvodu jeho zanesenia náletovými drevinami, burinami, krami a ich rastlinnými zvyškami, čím kanál neplní svoju funkciu a nedochádza k odvedeniu dažďových vôd.

Na základe obhliadky zo dňa 11.9.2019 bolo zistené príslušným stavebným úradom, že na výrub drevín, krov a náletových drevín nachádzajúcich sa v okolí dažďového kanála pozdĺž hlavnej cesty, nie je potrebné vydávať výrubové povolenie, nakoľko výrubovému povoleniu nepodliehajú.

Výrubové povolenie bude vydané pri druhej etape čistenia kanála na dreviny nachádzajúce sa v koryte a blízkosti koryta dažďového kanála v časti Výhon za rodinnými domami, kde bude realizovať výstavbu spoločnosť IPON SK, s.r.o.

Výrub drevín, ktoré spadajú do výrubového povolenia  je možné realizovať v období vegetačného  pokoja tj. od 1.10. – 31.3. Vyčistenie dažďového kanála bude realizovať firma IPON SK s.r.o. 

IMG_20190919_150006.jpg


 

Zverejnené 4.10.2019 Vyprší o 14 dní.


 
English version
ÚvodÚvodná stránka