Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Potrebuje Váš senior dohľad alebo pomoc inej osoby? Obráťte sa na obecVytlačiť
 

Obec Chorvátsky Grob zabezpečuje a poskytuje opatrovateľskú službu tým občanom - ktorí sú odkázaní na dohľad alebo pomoc inej osoby.

Stupeň odkázanosti sa určuje na základe posúdenia. Žiadosť o posúdenie sa podáva na obecný úrad (referát školstva a sociálnych vecí). Ak senior získa, alebo už má  rozhodnutie o svojej odkázanosti na pomoc inej fyzickej osoby, môže si podať žiadosť o opatrovateľskú službu, ktorá mu je poskytnutá v rozsahu podľa stupňa jeho odkázanosti.

Opatrovateľská služba sa poskytuje terénnou formou v prirodzenom prostredí a v mieste pobytu občana v pracovných dňoch, štandardne v čase od 8,00 hod. do 15,30 hod., prostredníctvom opatrovateliek, s ktorými obec uzatvára pracovnú zmluvu na dobu opatrovania.

Obec poskytuje opatrovateľskú službu za cenu určenú Všeobecným záväzným nariadením obce Chorvátsky Grob č. 11/2015 o opatrovateľskej službe: http://www.chorvatskygrob.sk/download_file_f.php?id=553386

Pre podanie bližších informácií o poskytovaní opatrovateľskej služby, ako aj v prípade záujmu o opatrovateľskú službu, sa občania Chorvátskeho Grobu môžu obrátiť na referát školstva a sociálnych vecí:
Miriam Hríbiková   
Referent pre školstvo, sociálne veci, kultúry a športu
+421 2 322 230 16   
miriam.hribikova@chorvatskygrob.sk

 

image-from-rawpixel-id-383927-jpeg.jpg

 

 


 

Zverejnené 29.5.2019


 
English version
ÚvodÚvodná stránka