Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Proces rozdeľovania škôl v našej obci pokračujeVytlačiť
 

Dovoľte, aby sme Vás informovali, že do dnešného dňa ministerka školstva nepodpísala výnimku, ktorou sme žiadali o zaradenie ZŠ a MŠ Javorová alej do siete škôl. Školský rok 2019/2020 preto bude organizačne zabezpečený rovnako ako predchádzajúci školský rok a Javorová alej zostáva elokovaným pracoviskom.

Proces rozdelenia škôl však pokračuje ďalej a našu žiadosť sme doplnili o zmenu termínu k 1.9.2020 (školský rok 2020/2021). Ministerstvo má k dispozícií všetky podklady pre rozhodovanie a čakáme iba na schválenie výnimky. Verím, že podpis získame v najbližších dňoch a týždňoch. Zostane nám tak celý školský rok na to, aby sme celé rozdelenie škôl dôkladne pripravili. Proces rozdeľovania bude postupný a rozložený na čiastkové kroky.

V marci 2019 obec odoslala na MŠVVaŠ SR žiadosť o vyradenie Elokovaného pracoviska Javorová alej 1 a súčasne odoslala žiadosť o udelenie výnimky v termíne predkladania žiadostí na zaradenie do siete. Žiadosť o zaradenie ZŠ a MŠ JA obec odoslala v termíne predkladania žiadostí pred 3 mesiacmi s potrenými dokumentmi. O výnimku sme požiadali pretože proces pri podaní riadnej žiadosti trvá 17 mesiacov. Našim záujmom bolo, aby sa rozdelenie uskutočnilo k 1.9.2019. Naša žiadosť spolu so žiadosťami iných miest a obcí stále čaká na podpis ministerky. Vzhľadom na to, že nie je reálne uskutočniť rozdelenie škôl k 1.9.2019, zameriame sa na budúcoročný termín. V prípade elokovaného pracoviska M. Urbana žiadame o zriadenie elokovaného pracoviska k 1.9.2019.

Na procese rozdelenia škôl bude spolupracovať pracovná skupina zložená z poslancov, zástupcov ZŠ a MŠ, Rady školy a obecného úradu. Radi by sme sa poďakovali poslancom za aktívny prístup a účasť v pracovnej skupine – Kataríne Bálintovej, Dane Michálkovej, Patrícii Fatulovej a Jozefovi Selepovi. Veľmi si ceníme aj konštruktívny prístup vedenia školy – pani Moniky Svorad a ostatných členov pracovnej skupiny.

Obecný úrad vynaloží všetko úsilie, aby sme spolu s pracovnou skupinou zabezpečili bezproblémové rozdelenie škôl. Poslancov a verejnosť budeme priebežne informovať o aktuálnom stave.

image-from-rawpixel-id-647564-original.jpg


 

Zverejnené 24.8.2019


 
English version
ÚvodÚvodná stránka