Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Ulice sú špinavé od tekutiny z rozkladajúceho sa BIO odpadu. Riešime problém s jeho vývozomVytlačiť
 

Obdržali sme viacero sťažností na znečistenie ulíc obce, ku ktorému dochádza pri vývoze BIO odpadu. Prednosta obecného úradu preto kontaktoval spoločnosť AVE a žiadal o nápravu. Podľa informácie od pracovníčky spoločnosti AVE, žiaľ nie je možné zo strany ich pracovníkov zabrániť vytekaniu vzniknutých štiav z BIO nádob na cestu. Nevedia to nijako eliminovať pri dnes používaných technológiách zberu a pri frekvencii vývozov - každý druhý týždeň.

K zamedzeniu znečisťovania sa dá predísť zvýšením frekvencie vývozu. Preto prednosta OÚ požiadal o zaslanie cenovej ponuky na "každotýždenný" vývoz BIO odpadu. Obdržali sme promptnú odpoveď: "Ak obec požiada o vývoz v každý piatok, sú schopní spustiť takýto zber od 1.7.2019 a cena sa bude pohybovať na úrovni približne 7.000 Eur za jeden zber".

Znamená to, že spolu potrebujeme nájsť v rozpočte roku 2019 sumu asi 14 000 Eur mesačne počas mesiacov: júl, august a september 2019 (t.j. dohromady približne 42 000 Eur). Informáciu postúpime na rokovanie príslušným komisiám a poslancom na rokovanie obecného zastupiteľstva (18.06.2019). O rozhodnutí poslancov a komisií Vás budeme informovať.

Aj keď týždenný vývoz BIO odpadu, bude znamenať vyššie poplatky pre obyvateľov za odpad v roku 2020,  myslíme si, že je lepšie, ak si spoločne priplatíme, ako by nás pred domom mali vítať smradľavé a neestetické "pozdravy" (viď foto).

bio_odpad_cesta.jpg

 


 

Zverejnené 31.5.2019


 
English version
ÚvodÚvodná stránka